Czerwony Tulipan i duet Janusz Kasprowiczi & Stanisław Marinczenko uwieńczą koncert charytatywny dla Konrada Krzemińskiego! 3 lipca – niedziela.

Koncert odbędzie się już 3 lipca (niedziela) w klubie spiżarnia o godzinie 18:00. Specjalnie dla Legniczan i Konrada, jako stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie przygotowaliśmy kolejną alternatywną muzycznie imprezę, gdyż wcześniejsze tego typu projekty, cieszyły się w naszym mieście dużym zainteresowaniem. Chcieliśmy pomóc Konradowi, oferując  jednocześnie wysublimowaną ucztę muzyczną. Program imprezy pomimo swojego wyrazistego klimatu, różni się muzycznie, o czym świadczą artyści, którzy zaprezentują się na kornecie. Imprezę rozpoczną lokalni muzycy: Weronika Kwaśny & Marcin Gołda, Norbert Sierschyński, oraz Bartosz Badtke, którzy łącznie zaserwują pierwszą godzinę muzycznej uczty. Następnie na scenie pojawią się goście specjalni Janusz Kasprowiczi & Stanisław Marinczenko (Projekt Volodia) i Czerwony Tulipan. Wszystkich artystów, przybliżmy poniżej. W przerwach koncertów odbędą się licytacje fantów, jakie dostaliśmy od największych gwiazd polskiej sceny m.in. Dżemu, Perefctu, Hey, czy aktora Tomasza Kota, a są to m.in. płyty (z autografami), koszulki, czy nawet scenariusz filmowy opatrzony autografem.

Czerwony Tulipan

czerwony tulipanCzerwony Tulipan stanowi legendę w kanonie polskiej poezji śpiewanej, a magie utworów zespołu można poczuć w pełni na koncertach, kiedy artyści oczarowują publikę. Kto był, ten wie. Czerwony Tulipan grał już dwukrotnie w projektach organizowanych przez LAiK i zawsze był owacjami witany oraz żegnany przez niezwykle tłumnie przybyłą publikę. Muzycy zawsze dobrze wspominają Legnicę, w swojej przygodzie koncertowej i z chęcią wracają, tym razem wspomagając chorego Konrada Krzemińskiego. Czerwony Tulipan w tym roku zrealizował nowe utwory studyjne z okazji 30-lecia zespołu (obchodzonego w 2015 r.), dlatego więc możemy spodziewać się kilku nowości.

Tak wyglądało spotkanie z zespołem w Legnickiej Spiżarnia (Wieczór z Bardami 2014)

Duet Janusz Kasprowicz (lider zespołu Projekt Volodia) & Stanisław Marinczenko

kaspObaj muzycy to prawdziwi multiinstrumentaliści (na koncertach wykorzystują akordeon, buzuki, gitarę basową, pianino, mandolinę i  gitary), którzy odświeżą twórczości legendarnych, choć nieco już zapomnianych muzyków z minionej epoki. Duet oferuje słuchaczom nietuzinkowe koncerty w stylu prawdziwych bardów i buntowników sprzed lat. Janusz Kasprowicz znany jest głównie z wykonywania pieśni wielkiego rosyjskiego poety i barda Włodzimierza Wysosckiego, którego twórczością wśród polskich muzyków inspirował się m.in. Jacek Kaczmarski i Maciej Maleńczuk. Kasprowicz dzięki wyjątkowej, specyficznie zachrypniętej i donośniej barwie głosu nadje pieśniom wschodniego Barda nowe życie, wydźwięk i interpretacje. Całość w barwnej aranżacji muzycznej, w polskim języku, lecz z zachowaniem wyjątkowego klimatu utworów W. Wysockiego. We wspólnym projekcie Kasprowicz i Mariczenko artyści nawiązują również do amerykańskiej muzyki buntu Toma Waitsa kojarzonego z kulturą beatników oraz Tiger Lillies.

DSC_0328Bartosz Badtke, jest młodym legnickim artystą, którego  działalność sceniczna, kojarzona jest z nurtem bardowskim. Specyficzny, o nietuzinkowej barwie głosu, nieco kontrowersyjny, młody mężczyzna z gitarą, niejednokrotnie dokonując własnych aranżacji legendarnych utworów, poruszył publikę. Bartosz był także jednym z pomysłodawców organizacji „Wieczoru z Bardami”

NorbeIMG_5073rt Sierschyński – Nikt nie może uwierzyć, że ten chłopak ma zaledwie 16 lat. Bez wątpienia jest największym odkryciem muzycznym 2016 roku w Legnicy. W styczniu zadebiutował podczas koncertu Charytatywny Jazz & Blues, kiedy 10 minutowy występ, wydłużyły niemal pół godzinne bisy! Natomiast w konkursie Sound War zdobył pierwsze miejsce, zdobywając główną nagrodę publiczności, jako jedyny solista na koncercie! Norbert wraz ze swoją gitarą po prostu oczarowuje publiczność.

Weronikwaśnyka Kwaśny i Marcin Gołda, stanowią akustyczny duet nauczycieli z legnickiej szkoły muzycznej Music Factory, który  już wielokrotnie pokazywał swoje zdolności muzyczne w Legnicy.

Koncert jest w pełni charytatywny, a  dochód będzie przekazany na leczenie Konrada Krzemińskiego.  Jako organizatorzy pragniemy podziękować naszym sponsorom, oraz partnerom strategicznym, w szczególności klubowi Spiżarnia, który z całym sercem włączył się w organizacje tego przedsięwzięcia.

Legnica, klub Spiżarnia (Piastowska 1), 3 lipca godz. 18:00

Cegiełki w wysokości minimum 20 złotych, można nabyć w sklepie muzycznym IMM (Legnica, ul. Wrocławska 52), klubie Spiżarnia (Piastowska 1) oraz w dniu koncertu. Zapraszamy:)

1 Trackback / Pingback

  1. Nasz wspólny koncert charytatywny dla Konrada Krzemińskiego - Laik art | Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.