JAPFEST 2016 – Festiwal Japońskiej Motoryzacji – zapowiedź

20W ostatni weekend lipca (29-31.07.2016) zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji japońskiej, tuningu, driftu, wyścigów na ćwierć mili, hałasu, muzyki i spalin. Wtedy na lotnisku odbędzie się JAPFEST 2016- największa i jedyna w Polsce tego typu impreza dedykowana moto kulturze JDM (Japanese Domestic Market), oraz wszelkim modyfikacjom.

Wydarzenie mogą kojarzyć niektórzy z Was- 2 poprzednie edycje odbyły się we Wrocławiu na torze przy ul. Rakietowej. (video znajdziecie na końcu artykułu).

Organizator przewiduje zakwalifikowanie się do imprezy „mocno ponad 300” aut. (Wy klikając TEN link możecie zawalczyć o swoje miejsce na terenie JAPFESTu, a czas macie do 30 czerwca).

06Dużą atrakcją będzie pojawienie się czołówki polskiego driftu- wykazujących się zawodników nie tylko w Polsce ale i w Europie. Będziecie mogli zobaczyć ich, porozmawiać, czy cyknąć fotę z nimi lub dorwać autograf. Spodoba się Wam także DRIFT TAXI- za drobną opłatą wsiadacie do maszyny przystosowanej do latania bokiem na miejscu pilota i przeżywacie odjazdową przygodę!

JAPFEST DRIFT BATTLE ma być jedną z najważniejszych atrakcji festiwalu- są to autorskie zawody driftingowe przygotowane przez organizatorów. Odbędą się one w piątek i sobotę. W niedzielę drift to pokazy i wspomniane wcześniej TAXI. Będzie dużo spalin z wysokooktanowego paliwa, swąd spalonej gumy i tysiące ryczących koni mechanicznych!

18W piątek i sobotę pod opieką organizatorów GP Polski w Wyścigach Równoległych na płycie lotniska odbędą się JAPFEST DRAG WARS- słynne wyścigi na ćwierć mili. Zasady są proste- kto pierwszy, ten lepszy. Konkurencja dla tych, którzy stawiają na mocne przyspieszenie.

Przez całą imprezę ze sceny będą dla Was grać DJe z Backoffice Project.

Do zobaczenia będą także pokazy Sexy Car Wash w wykonaniu modelek- to w sobotę.

11

Podczas festiwalu na pewno nie będziecie chodzić głodni- słynne wrocławskie FoodTrucki pojawią się u nas, będzie mnóstwo grillowania, piknikowego jedzenia, a wysoką temperaturę obniżą zimne napoje. Dla początkujących i wprawionych w tuningu okazja do poznania różnych nowinek z tego świata, pojawią się wystawcy z różnych firm związanych z tą branżą, będziecie mogli także porozmawiać z wieloma zawodnikami. Na najmłodsze pociechy czekać będzie dmuchany plac zabaw i trochę innych atrakcji.

Bramy JAPFEST 2016 otworzą się dla Was w piątek 29 lipca o 12:00, zamkną w niedzielę o 17:00, natomiast po godzinie 19:00 na terenie będą mogli pozostać tylko właściciele zakwalifikowanych samochodów. Odbędzie się wtedy impreza zamknięta.

24Koszt zabawy na JAPFEST 2016 to 20zł od osoby za jeden bilet (jednodniowy). Dzieci do lat 7, a także osoby od 65 lat wzwyż wchodzą bezpłatnie.

Gdy tylko ukaże się harmonogram imprezy, pojawi się aktualizacja artykułu. W lipcu też przypomnimy Wam o imprezie!

Facebookowa lista obecności

Obiecane filmiki poniżej:

Rok 2015

Rok 2014

(Zdjęcia i video: materiały promocyjne organizatora)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.