SOUND WAR – relacja

28 maja w legnickim klubie Spiżarnia każdy miał okazję wziąć udział w muzycznej bitwie – Sound War.
Wydarzenie o tyle unikatowe, że po raz pierwszy lokalni artyści stoczyli walkę o wygraną /sprzęt muzyczny/

Zaczęliśmy o godzinie 18:15 i właśnie wtedy na scenie pojawił się pierwszy zespół: NEGEV.
Ten dzień muzycy zapamiętają na bardzo długo, ponieważ był to ich pierwszy publiczny występ. Mało kto wcześniej słyszał ich wykonanie, ale z pierwszą piosenką – coverem Guns N’ Roses wokalistka rozwiała wszelkie wątpliwości. Ani wiek, ani płeć, ani wzrost nie są potrzebne do tego, by spokojnie wyjść na scenę i grając udowodnić, że właściwe osoby są na właściwym miejscu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Drugą formacją, która zaprezentowała się w Spiżarni był zespół z Lubina – TAMP. Panowie z zespołu pokazali czym jest prawdziwy rock n’roll i rozkochali w sobie publiczność dając im szansę na wysłuchanie naprawdę pozytywnych dźwięków. Mimo, że nigdy wcześniej nie współpracowaliśmy to przy rozstrzyganiu konkursowych zgłoszeń zaufaliśmy im w stu procentach – nie zawiedliśmy się!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Trzeci zespół, czyli dziecko mitycznych stworzeń, pod postacią Lwa i Smoka. Pod sceną był sajgon;) THE KRZACKS i ich dźwięki kosmosu porwały publiczność  tak, że temperatura w Spiżarni wzrosła do minimum 30 stopni. Byli z nami na ostatnim koncercie i byli z nami na Skate Jamie – mimo, że ich występ został przerwany przez siły wyższe. Chłopaki całkowicie zgarnęli publiczność i dali z siebie 120%.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

THE NEGATIVE ONE, czyli część zespołu znanego w historycznych czasach, jako StemHead. Nie pozwolili, by atmosfera po występie poprzedniego zespołu opadła i również podkręcali temperaturę. Wokalista z nieokiełznaną energią wprowadził wszystkich do świata progresywnego metalu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Norbert Sierschyński – były wokalista Krzacków zaprezentował się jako solista, ale w niczym nie przeszkodziło to, by publiczność nadal gromadziła się pod sceną. Artysta wykonując covery kultowych piosenek i stojąc na scenie w obecności jedynie gitary i mikrofonu w najlepszym stylu pokazał wszystkim swój talent. Dodatkowo otuchy dodawali mu licznie przybyli przyjaciele i rodzina, którzy z wielkimi emocjami oglądali występ Norberta. Zapewnił on, że nawet jeżeli nie gra już w zespole to na zawsze pozostanie Krzacksem i zachęcał wszystkich do oddania głosów właśnie na The Krzacks. Tą niezwykłą skromnością i jeszcze większym talentem zyskał sympatię odbiorców. My dziękujemy za prezent  Norbert:)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


IMG_5081Ostatni konkursowy zespół – EMPLE. Zupełna nowość w naszych projektach. Nie ma perkusji – jest beatbox, nie ma ciężkiego brzmienia – jest delikatny damski wokal. Część zespołu możecie kojarzyć z innej formacji, Overange ale zespoły te nie są w żaden sposób do siebie podobne. Covery top piosenek artystów tj. m.in. The Dumplings, Calvin Harris, czy Twenty One Pilots w ich wykonaniu brzmiały zupełnie inaczej, niekiedy nawet lepiej. Sama reakcja widowni – zaskoczenie i niedowierzanie przy pierwszej piosence mówią same za siebie.

IMG_5129Gwiazda wieczoru, BRACIA WRIGHT jak zawsze porwali i odlecieli na scenie. Ich występy za każdym razem zaskakują, zaskoczeń nie zabrakło również i na tym koncercie.

 

Oto zwycięzcy pierwszego w Legnicy SOUND WAR:
1 miejsce – Norbert Sierschyński
2 miejsce – The Krzacks
3 miejsce – TAMP

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, pozostałym wykonawcom i publiczności dziękujemy za kolejną niezwykłą przygodę i czas, który mogliśmy razem spędzić. Do zobaczenia!

The Krzacks „Amnesia”

TAMP

The Negative One „Agresja”

1 Komentarz

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Wieczór z Bardami - IV Edycja (gość specjalny THE KLENCZON EXPERIENCE- ex. Czerwony Gitary i Turbo) - Laik art | Laik art
  2. OUT OF CONTROL II Korabel, No Self Control, Nikola Warda i Marcin Gołda, Polish Fiction, Emple, Norbert Sierschyński | Laik art
  3. Ruszamy z naborem kapel i solistów na koncert „Sound War II – recorded”! – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.