Świat jest pełen atomów

Już 29 maja (niedziela) o godz. 18.00 na Scenie Gadzickiego.

Spektakl zainspirowany „Trzema opowieściami” Umberto Eco opowiada o tym, że każdy z nas jest odrębną planetą, z własnymi lękami i potrzebami. Przedstawienie grupy Pogotowie Teatralne, stworzone pod opieką aktorek Magdy Drab i Katarzyny Kaźmierczak.

Pogotowie Teatralne to grupa dla osób po kryzysach psychicznych, która od kilku lat  jest częścią Klubu Gońca Teatralnego, w ramach którego legnicki teatr wspólnie ze  Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych z Legnicy prowadzi stałą edukację teatralną. W tej grupie prowadzona jest terapia przez teatr. Do tej pory grupa przygotowała wiele happeningów, a także spektakle: „Don Kichot nieuleczony”, „Zimno duszno mi” oraz „Burza”. Pogotowie Teatralne jest inicjatywą aktorki i psychoterapeutki Katarzyny Kaźmierczak. Zajęcia w tej grupie prowadzi również legnicka aktorka Magda Drab.

Powodem szczególnym do zagrania tego przedstawienia jest jego wyjazd na Międzynarodowe Biennale – XII Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr” w Łodzi. Jak powiedzieli członkowie grupy: Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i cieszymy się, że mamy możliwość zaprezentowania tego spektaklu w Łodzi. Przed spektaklem będą sprzedawane cegiełki w dowolnej kwocie, które pozwolą opłacić uczestnikom udział w festiwalu. Wyjazd spektaklu wspiera bardzo mocno Fundacja Jacka Głomba „Naprawiacze świata”.

„Świat jest pełen atomów”

opieka reżyserska: Katarzyna Kaźmierczak i Magda Drab

muzyka: Albert Pyśk

wizualizacja: Magda Drab

występują członkowie grupy Pogotowie Teatralne: Małgorzata Kubiczek, Ewa Wiśniewska, Aldona Kos, Danuta Kobiak, Darek Garmada, Bartłomiej Szczesiak oraz Katarzyna Kaźmierczak.

29 maja (niedziela) godz. 18.00

Wstęp po wykupieniu cegiełki w dowolnej kwocie.

13235276_1096042763752075_60028737379289073_o
fot. Karol Budrewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.