Premiera teledysku grupy This Cold

Legnicka formacja This Cold ma powód do świętowania!

W piątek 5 lutego o godzinie 20.00 będzie miała miejsce internetowa premiera teledysku „Do You know?” legnickiej formacji This Cold. Klip zostanie opublikowany na profilu wydarzenia oraz fanpage`u

Zespół ogłosi także datę długo wyczekiwanej premiery „Hollow”, czyli najnowszego albumu oraz wydawcę odpowiedzialnego za najnowszą fonograficzną odsłonę grupy. W zdjęciach do promującego płytę teledysku wzięli udział m.in. przyjaciele formacji oraz bywalcy legnickiej Caffe Modjeska, w  której zrealizowano clip w październiku zeszłego roku.

Zespół podgrzewał atmosferę do premiery dwoma teaserami opublikowanymi na profilu facebook:
https://www.youtube.com/watch?v=VIPbiGAFhKo
https://www.youtube.com/watch?v=u1NhfZ-iN2I

Muzycy zapowiadają serię koncertów w pierwszej połowie roku. Najbliższy już w nadchodzącą niedzielę (7 lutego) w głogowskim Mayday`u. Natomiast 13 lutego grupa ponownie stanie na scenie, tym razem w Katowicach – na cyklicznej gotyckiej imprezie Ritual Nights. Kilka dni temu zespół potwierdził także swój ponowny udział na największym w Europie wschodniej festiwalu muzyki dark independent – Castle Party, od lat odbywającej się w Bolkowie.

Przypomnijmy, This Cold to legnicki zespół grający muzykę nurtu rock gotycki/post-punk. W ich twórczości wyraźnie słychać nostalgię za mroczną sceną muzyczną lat 80. Na miejscu są  skojarzenia z twórczością takich zespołów jak Manaam, The Cure czy Siouxsie and the Banshees. Zespół ma na swoim koncie świetnie przyjętą EPkę „A Deeper Grey” (2013), pojawili się również na kilku składankach, m.in. debiut na prestiżowym Tribute to Closterkeller. Koncertują w całej Polsce, zarówno w klubach, jak i na dużych festiwalach (Castle Party 2014, Uwolnić Muzykę), kilkukrotnie wystąpili także w Legnicy. Liderzy zespołu Agata Pawłowicz (wokal) i Darek Borowiec (gitara) są dobrze znani w środowisku fanów muzyki gotyckiej. Ona za sprawą wieloletniej współpracy z zespołem Desdemona (2 albumy studyjne oraz koncertowe DVD) i jako głos radiowy (radio Hardness i ProRock), on jako założyciel zimno-falowego projektu Cabaret Grey, również pochodzącego z Legnicy.

Więcej o This Cold na oficjalnej stronie www.thiscold.com oraz facebooku: www.facebook.com/thiscoldband .

clip (1) clip (2) clip (3) clip (4) clip (5) clip (6) clip (7)

Foto: Michał Brzezicki
Tekst- Materiał prasowy zespołu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.