Legnicki jarmark świąteczny

Od 17 do 23 grudnia w Legnickim rynku będzie jarmark świąteczny.  Organizatorzy obiecują „moc atrakcji”: rzeźby z lodu, koncerty, występy teatralne i konkursy. Pomysł jest ciekawy i wyjątkowy ponieważ został połączony z dbałością o środowisko. 

 

Od 17 do 23 grudnia na Rynku w Legnicy (od ul. Złotoryjskiej do Chojnowskiej) spotkać będzie można m.in. wielu lokalnych rękodzielników i twórców ozdób świątecznych, wykonanych często z materiałów ekologicznych. W programie przewidziano też występy artystyczne i wspólne śpiewanie kolęd.

Na najmłodszych czekać będą gry, zabawy i zajęcia interaktywne promujące selektywną zbiórkę odpadów. Także dorośli znajdą konkursy dla siebie. Dla zwycięzców będą nagrody: ozdobne bombki, pierniki i choinki.

Na otwarciu jarmarku świątecznego „Legnica świętuje i segreguje” wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Legnica, a dzień później oglądać będziemy najpiękniejsze rzeźby z lodu.

Z kolei 19 i 20 grudnia zapraszamy na świąteczną zumbę.

21 grudnia legniczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których nauczą się, jak wykonać stroiki i ozdoby świąteczne metodą decupage.

22 grudnia Teatr Avatar wystawi świąteczną bajkę, a dzień później złożymy sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Będzie także koncert na zakończenie jarmarku.

Uczestnicy jarmarku skosztują wielu smakołyków, świątecznego grzańca i miodów pitnych. Wszystko to w przepięknej, świątecznej dekoracji i przy muzyce. Można być pewnym niesamowitej atmosfery.

 

11225718_1152789061416672_3870939857789588937_n

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.