Wywiad z Nikolą Wardą

Nikola Warda – uczestniczka programów: „Bitwa na głosy”, „Must be the music”, „Szansa na sukces”. Wokalistka wychowywała się w Legnicy. Jej pierwszy kontakt z muzyką nastąpił, gdy miała 8 lat i dostała swoją pierwszą gitarę. Tak zaczęła się przygoda artystki. Przez kilka kolejnych lat ciężkiej pracy Nikola Warda osiągnęła ogromny sukces. Artystka dawała koncerty na największych scenach w Polce m.in.na Woodstock. LAiK miał okazję przeprowadzić wywiad z młodą artystką, tuż przed jej występem w Spiżarni.

 

LAiK: Mówiłaś, że grałaś na największych scenach w Polsce min. na Woodstocku, jednak to Twój pierwszy występ w Spiżarni.

Nikola Warda : Tak, sama po raz pierwszy. Zawsze marzyłam, żeby wystąpić w Spiżarni, bo od dziecka chodziłam tutaj z rodzicami na koncerty.

LAIK: Teraz możesz śmiało porównać, bo Woodstock to przecież ogromna scena, na której występowałaś; a ja się dowiaduję od Ciebie, że Twoim marzeniem było zagranie na scenie Spiżarni. Bardzo mnie to zaskoczyło.

Nikola Warda : Tak, moje marzenie mogę uzasadnić, także faktem, że najwięcej czasu spędzałam w Legnicy. Co prawda, nie mieszkam tutaj, ale uczę się i wgłębi duszy czuję, ze to jest właśnie moje miasto. Właśnie dlatego z miłą chęcią wystąpię dzisiejszego wieczoru w spiżarni.

LAIK: Kiedyś często mieliśmy okazję podziwiać Twoje koncerty w Legnicy. Jednak w ostatnich miesiącach Twoja działalność w tym mieście ucichła. Dlaczego ?

Nikola Warda : Tak, to prawda. Otóż ostatnio postanowiłam skupić się na nauce, a przede wszystkim na maturze. Pragnę ją zdać dobrze, aby mieć możliwość dostania się na uczelnię o wysokim poziomie nauczania. Zamierzam się rozwijać i czerpać z zaczerpniętej wiedzy.

LAIK: Czyli w tym roku priorytetem jest matura?

Nikola Warda : Tak, w tym roku przede wszystkim nauka, gra na instrumencie. Jeżeli maturę napiszę pomyślnie to zamierzam zająć się kolejnymi występami.

LAiK: Jakie studia sobie wymarzyłaś?

Nikola Warda : Planuję iść na dziennikarstwo muzyczne, jednak to jeszcze nie jest przesądzone, ponieważ moje plany potrafię zmienić z dnia na dzień. Myślałam także nad studiami muzycznymi, ale to może mi utrudnić znalezienie pracy. Jedynym pewnym planem jest dalsze śpiewanie, a także założenie zespołu.

LAiK: Wspomniałaś o założeniu zespołu. Gdzie leży problem znalezienia składu?

Nikola Warda : Oczywiście było wiele prób, jednak za każdym razem nasza współpraca dobiegała końca; z różnych powodów. Starałam się szukać osób doświadczonych, ponieważ osoby w moim wieku często nie angażują się poważnie w działalność w zespole. Brak im zdyscyplinowania, co do prób oraz występów. To są tymczasowe zespoły, które po pewnym czasie wykruszają się.

LAiK: W jakim kierunku teraz zmierzasz, jeżeli chodzi o muzykę? Otóż Twoje występy ukazywały się w odsłonie Punk Metalu, przez reggea, po poezję śpiewaną.

Nikola Warda : Bardzo lubię poezję śpiewaną. Przedstawiając ją na scenie nastąpił bardzo ważny moment w moim życiu. Dzięki temu poznałam wielu ludzi, byłam na ważnych konkursach. Punk Rock to muzyka, w której także dobrze się czuję. Lubię być na scenie z osobami z różnych zespołów. Jednak na razie moje serce skradła muzyka reggea i zamierzam tworzyć coś w stylu reggea z „mocniejszym dodatkiem”.

LAiK:Pamiętam Twój koncert z Farbenlehre.

Nikola Warda: Z Farbenlehre grałam tutaj w spiżarni, natomiast drugi raz na legnickim lotnisku.

LaiK: To były czasy, gdzie nie grałaś jeszcze solowo?

Nikola Warda : Dokładnie.

LAiK: A co dzisiaj nam zaprezentujesz ?

Nikola Warda : Dzisiaj zaśpiewam mój autorski utwór, czym ostatnio się zajęłam. Planowałam zacząć tworzyć coś własnego od dłuższego czasu. Jednak nie widzę sensu w tworzeniu utworów przymusowo. Dopiero we wrześniu tego roku nastąpił przełom i doszłam do wniosku, że pewne prace mogę zaprezentować publiczności. Zagram także kilka coverów, które mogą przypaść do gustu widowni.

LAiK: Przełom w życiu muzycznym, pewnie i nie tylko?

Nikola Warda: Pisanie autorskich rzeczy to z pewnością przełom w moim muzycznym świecie. Zresztą zawsze chciałam pokazać, co mam w sercu, ale przez pewien czas nie byłam w stanie przelać myśli na papier. Teraz na szczęście jest inaczej i śmiało mogę zaprezentować swój autorski repertuar.

LAiK : Można powiedzieć, że to podwójny debiut; nie dość, że w spiżarni, to także zaszczycisz nas swoim autorskim repertuarem.

Nikola Warda : Tak, dokładnie.

LAiK: Dobrze, zatem życzę Tobie samych sukcesów w przyszłości. Powodzenia.

Nikola Warda : Dziękuję.

Rozmawiał Dawid Stefanik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.