Rock w czerwonych sercach. Sobotni koncert rozpoczął tegoroczny Finał WOŚP

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się z przytupem. Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej rozbrzmiała najróżniejszymi odmianami dobrego, rockowego brzmienia. Wszystko w szczytnym celu – aby wspomóc tegoroczną zbiórkę WOŚP na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Sobotni wieczór zainaugurował tegoroczne obchody Finału WOŚP. Już po raz kolejny odbył się koncert, podczas którego wystąpili lokalni artyści grający rocka:  Airstrike, Anastasis, Diler Music Band, Lift Off, Metalion, Miasto Gniewu, No Idea oraz Polish Fiction. Wszystkie formacje aktywnie zaangażowały się w promocję idei Orkiestry i spotkały się z ciepłym przyjęciem przez publikę.

Koncert urozmaicono również licytacjami, z których cały dochód szedł do puszki WOŚP. W tym roku niewątpliwym ułatwieniem był fakt, że można było zapłacić przez terminal. Vouchery, płyty, koszulki i inne fanty cieszyły się zainteresowaniem widowni, chętnie licytującej przedmioty.

Podczas koncertu uczczono również pamięć Stanisława Delimaty, zmarłego przed kilkunastoma dniami legnickiego muzyka. Zaprezentowano film o “Stasiastym” z jego występami. Pod młotek poszedł także niezwykle wartościowy fant, czyli pacynka muzyka, którą wykorzystywał w swoim teatrze lalkowym. Dzięki niej do puszki WOŚP trafiło 1 680 zł, a darczyńcy postanowili przekazać ją na przyszłoroczną zbiórkę.

Przypominamy, że już o godz. 14.30 wystartuje niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

FOT. WOJCIECH SKULIMOWSKI

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.