Graczy wspomnień czar w Galerii Piastów

25 oraz 26 maja w Galerii Piastów pojawi się gratka dla graczy. Tym starszym może się łezka nostalgii zakręcić w oku, a ci młodsi będą mogli poznać bliżej jak ich ulubiona rozrywka się kształtowała.

Kto ze starszego pokolenia graczy nie pamięta kineskopowego ekranu przed, którym spędzało się dnie grając malutkimi pikselowymi postaciami. Dziś pomimo, że technologia dla graczy stoi na wysokim poziomie i nie przypomina już konsol pierwszej generacji, retro gry nadal zrzeszają swoje wierne grono odbiorców.

W dużym patio Galerii Piastów odbędzie się zatem prawdziwe święto dla graczy w klimacie retro. Dla legniczan czeka 6 stanowisk z takimi perełkami jak Atari 2600, SNES, Sega Master System z pistoletem, Komputer Atari 65XEt, Komputer Commodore 64, oraz Odysey. Uczestnicy zabawy będą mogli spróbować swoich sił, oraz wystąpić w turnieju. Ponadto zostały przygotowane prelekcje, na których to będzie można poszerzyć horyzony swojej wiedzy.

Organizatorem jest Laboratorium Retro Komputerów i Gier, które to powstało na bazie prywatnej kolekcji Piotra Stachury i współpracy z Teatrem Avatar. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.