Noc Muzeów za nami

18 maja odbyła się noc muzeów w Legnicy, z tej okazji dla legniczan została przygotowana nie tylko ogromna dawka wiedzy, lecz cała masa dobrej zabawy.


Wydarzenie zapoczątkował koncert Gabriela Fleszara. Lecz to nie było jedyne muzyczne przeżycie przygotowane dla legniczan. W ramach Ogólnopolskiego Turnieju Chóralnego LEGNICA CANTAT, zorganizowana została wystawa przedstawiająca historię 40 lat LEGNICA CANTAT. Dodatkowo wystąpił znany mieszkańcom miasta chór Madrygał.

Dla osób zainteresowanych historią została zorganizowana podróż wehikułem czasu do odległych czasów średniowiecznego zamku Piastowskiego. Przy asyście przewodników zwiedzający mogli powiększyć swoją wiedzę na temat Legnicy w wiekach średnich. Ponad to uczestnicy zabawy dzięki grupą rekonstrukcyjnym nawłasnej skórze mogli przeżyć dzień z średniowiecznych realiów na Zamku Piastowskim.

Otwarte były także wszytskie dostępne wystawy, jedną z nich była „Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017”, gdzie zainteresowani mogi spotkać się z archelogami i dowiedzieć się osobiście jakie códa kryły się przez lata pod ziemią.


Nie każdy legniczanin wie, że w naszym mieście znaleźć można rzeczy mrożące krew żyłach niejednemu śmiałkowi. Zainteresowani mogli udać się do Legnickiej Biblioteki Publicznej gdzie niedawno odkryte zostały diabelskie freski. Wartym wspomnienie jest też to, iż budynek w którym mieście się biblioteka należał do Loży Wolnomularskiej.


Istniała również możliwość przeniesienia się w rok 1241, wsiadając do autobusu MPK i przejechania się do Legnickiego Pola, gdzie przed laty toczyła się bitwa pod Legnicą. Poznanie niuansów związanych z tą potyczką legniczanie mogli poznać poprzez zwiedzanie Muzeum Bitwy Pod Legnicą.

Foto. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.