Kolorowy jarmark wielkanocny w Galerii Piastów

W miniony weekend Galerię Piastów wypełniły Wielkanocne emblematy, folkowa muzyka i tradycyjne rękodzieła. Wszystko w ramach jarmarku, na którym to legniczanie mogli się nie tylko zaopatrzeć w potrzebne im wielkanocne ozdoby i jedzenie, ale też wczuć się w klimat zbliżających się świąt.

Stragany wypełnione po brzegi apetycznym jedzeniem, kolorowe pisanki czy skoczna muzyka folkowa, to tylko niektóre atrakcję, które zastali legniczanie w Galerii Piastów. Uczestnicy jarmarku na pewno skompletowali tam niezbędne elementy świątecznego stołu, takie jak tradycyjne wędliny czy ciastka. Prócz samego jedzenie nie może też zabraknąć elementów nieodłącznie kojarzących się z tymi świętami. Dlatego też dużo straganów wypełnionych było przeróżnymi rękodziełami w klimacie, takie jak pisanki, kraszanki, palmy.

Nie zabrakło również czegoś dla zmysłów artystycznych, dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty plastyczne. Zakupy legniczanom umilały takie zespoły jak Czernianki z Czernej, Fudżijamki z Pielgrzymki, Cicha Woda z Udanina, Złota Leszczyna z Wilkowa, Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego, Michalinki z gminy Chojnów i Echo z Bolkowa.

Organizatorami całego wydarzenia są Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, oraz Galeria Piastów.

Foto. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.