Inwazja zombie i nocna walka o przeżycie – gra miejska w Galerii Piastów

Środek nocy, grupa ludzi zostaje zamkniętych w centrum handlowym, dokoła wojsko i punkty medyczne. Jak się okazało, miasto zaatakował nieznany wirus zamieniający ludzi w zombie. Ty wraz z grupą znajomych, podejmujesz walkę o przeżycie – brzmi jak scenariusz filmu na podstawie powieści Stephena Kinga. Była to jednak niezwykle klimatyczna gra miejska, którą w nocy z 6 na 7 kwietnia zorganizowała Galeria Piastów wraz z Składnicą Szyfrów. W zabawie wzięło udział 350 osób z całej Polski, powtórka gry zaplanowana jest na noc z 15 na 16 czerwca. Natomiast na jesień szykuje się kolejna zabawa z nową fabułą.

 

Gra wystartował tuż po północy, a to co czekało na jej uczestników w środku legnickiego centrum handlowego zaskoczyło wszystkich. Na uczestników zabawy pogrupowanych na kilkadziesiąt drużyn, już od samego wejścia do obiektu czekało uzbrojone wojsko i sanitariusze. A później? Kwarantanna. W mieście oficjalnie panuje inwazja zombi, a kolejnych zarażonych zabójczym wirusem ciągle przybywa. Żeby się wydostać należy rozwiązać serię zagadek wpisanych w całą dostępną przestrzeń Galerii Piastów.

Brzmi jak scenariusz filmu fabularnego? Tak właśnie jest, ale kluczem do sukcesu okazał się nie sam scenariusz, ale sposób rozgrywki umożliwiający drużynom rozwiązywanie zagadek w dowolnej kolejności, czasami równolegle, bez przeszkadzania pozostałym. Wszystko za sprawą wydrukowanych zestawów startowych z mapą i stworzonej przez Składnicę Szyfrów strony internetowej.

– Było kilka prób stworzenia podobnej, wielkiej gry w Polsce, ale żadna się nie udała – mówi Jarosław Szapował. – Dlatego wyszliśmy z zupełnie odwrotnego założenia niż w przypadku projektowania pokoi ucieczek. W naszej grze nie chodzi o otworzenie prawdziwej kłódki. Dzięki rozwiązaniu technologicznemu każdy tą symboliczną kłódkę nosi w kieszeni, w telefonie, a kluczem do jej otworzenia jest przestrzeń Galerii Piastów.

Impreza okazała się ogromnym sukcesem i już oficjalnie zapowiedziano powtórzenie gry. Data została wyznaczona na noc z 15 na 16 czerwca, a sama gra jest skierowana do wszystkich chętnych, którzy nie mogli w nią zagrać, bo nie starczyło dla nich miejsca za pierwszym razem.

– Data powtórki jest już ustalona z właścicielami Galerii Piastów. Nabór wystartuje wkrótce – dodaje Jarosław Szapował. – Włożyliśmy w zaprojektowanie tej gry bardzo dużo serca, a fakt że odniosła tak duży sukces, jest dla nas największą nagrodą.

Składnica Szyfrów, zaraz po ponownej realizacji scenariusza do „Inwazji Zombi” dla kolejnych 350 zawodników z Polski, bierze na warsztat zupełnie nową, wielką grę. Premiera zaplanowana na jesień.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.