Dzień otwarty w szkole młodych mundurowych

3 kwietnia w VII Liceum Ogólnokształcącym odbył się dzień otwarty, na którym pojawiło się między innymi wojsko, policja, straż celna. Szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną, która przygotowuję do przyszłej służby państwu.

VII Liceum to szkoła znana ze swoich profili klas mundurowych, placówka bowiem szkoli przyszłych policjantów, wojskowych, strażaków, którzy być może zasilą szeregi tych formacji. Bogata tradycja też jest cechą szczególną szkoły, legniczanie co roku mogą być świadkami przysięgi młodych uczniów na rynku 11 listopada.

W tym roku na dniu otwartym zawitali przedstawiciele służb mundurowych, uczestnicy wydarzenia mogli między innymi porozmawiać z czynnymi policjantami, celnikami czy żandarmerią wojskową na temat drogi zawodowej. Uczniowie VII LO przygotowali ciekawe prezentację swoich profili na które mógł przyjść każdy i posłuchać informacji z pierwszej ręki.

Placówka ta odznacza się na tle innych legnickich szkół nie tylko mundurem. Oferowane są wszelakie wycieczki, takie jak na przykład wyjazdy terenowe gdzie uczniowie mogą uzyskać wyszkolenie w dziedzinie swojego profili, wyjazdy na strzelnice, na których doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. W ofercie znajdują się też kursy między innymi płetwonurków i fotografii podwodnej.

Foto. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.