Orszak Trzech Króli w Legnicy

 

Orszak Trzech Króli przeszedł w niedzielę ulicami Legnicy. W tym roku w rolę mędrców ze wschodu wcielili się przedstawiciele parafii św. rodziny. Towarzyszyło im ponad tysiąc osób.

Wzorem lat minionych 6 stycznia ulicami Legnicy przeszedł barwny orszak na czele z biblijnymi postaciami trzech mędrców, którzy mieli przybyć do Betlejem, aby złożyć hołd narodzonemu w stajni Jezusowi Chrystusowi. Mędrców zgodnie z tradycją prowadziła gwiazda betlejemska niesiona przez harcerzy. Towarzyszył im także legnicki książę Henryk II Pobożny, który stracił życie w obronie chrześcijańskich wartości.

W orszaku przemaszerowały setki legniczan, którzy w barwnych przebraniach wspólnie kolędowali i radowali się z przyjścia na świat najważniejszej osoby w historii kościoła katolickiego. Przemarsz urozmaiciły krótkie, jasełkowe inscenizacje przygotowane przez uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy (scena przy kościele Mariackim), Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (scena przy Zamku Piastowskim) oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu (scena przy Muzeum Miedzi). Zwieńczeniem święta było wspólne kolędowanie w kościele Ojców Franciszkanów.

– Jesteśmy dziś całą czteroosobową rodziną i przyjaciółmi. Staramy się być co roku bo bardzo nam się podoba. Lubimy spędzać razem czas,  rodzinnie śpiewać kolędy i iść wspólnie świętować ze wszystkimi, którzy wierzą w to samo, znają tą samą wiarę – powiedziała nam jedna z uczestniczek orszaku.

Dawid Stefanik

Fot. Mariusz Witkowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.