Wokalista Dżemu zaserwuje Whisky w legnickim Ministerstwie

Ministerstwo Wódki i Śledzia z okazji pierwszego roku działalności w Legnicy zaprasza 12 stycznia na akustyczny koncert „Stawiamy Whisky z wieloletnim wokalistą Dżemu” . Wykwintne muzyczne procenty zaserwuje sam Jacek Dewódzki. Koncert jest darmowy, whisky z dżemem stawia ministerstwo, ale uwaga – liczba miejsc jest ograniczona!

Jacek Dewódzki został wokalistą kultowej grupy Dżem w 1995 roku po nagłej śmierci legendarnej postaci polskiego bluesa & rocka – Ryszarda Riedla. Jeszcze w tym roku nagrał pierwszy album z zespołem „Dżem list R”, gdzie gościnnie wystąpił m.in. Tadeusz Nalepa. Potem jako kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista tworzył historię Dżemu nagrywając trzy studyjne albumy „Kilka zdartych płyt” ,”Być albo mieć” i „Pod wiatr” gdzie mieściły się takie utwory jak „Zapal świeczkę”, „Dzikość mego serca”, „To tylko dwa piwa” a także muzykę do filmu „To ja złodziej”. Dewódzki nagrał także z Dżem kilka płyt koncernowych jak kultowy album „Dżem w operze”.

Ostatecznie Jacek Dewódzki zakończył współpracę z Dżemem w 2001 roku, choć potem jeszcze występował gościnnie z Dżem m.in. płyta live „Dżem 30 urodziny” (2010 r.). Jacek współpracował następnie z takimi zespołami jak Oddział Zamknięty i Big Cyc. Jacek Dewódzki Band wykonuje utwory Dżemu z okresu Ryśka Riedla I J. Dewódzkiego, dlatego zapewne usłyszymy takie utwory jak „Czerwony jak Cegła”, „Whisky”, „Sen o Victorii”, czy „Naiwne Pytania”. Zespół tworzą Jacek Dewódzki, Grzegorz Pawelec, Arkadiusz Rębisz i Andrzej Paprot, który wcześniej grał m. in. z Tadeuszem Nalepą.

Na koncercie wystąpi także młoda, utalentowana legniczanka Monika Workun. 17- letnia artystka samodzielnie komponuję i piszę teksty pod własne utwory, które miała okazję zaprezentować m.in. na Out Of Control III i Sound War IV. Monika na koncertach sięga do twórczość innych artystów, z których czerpie inspiracje m.in. Klenczona, Kory, Niemena czy Młynarskiego. W swojej początkującej karierze miała okazję wystąpić w Wieczorze z Bardami (2017 i 2018 roku), Festiwalu Polskich Legend, Festiwalu Sztuki Kolorowej oraz imprezach MCK.

Honorowym patronatem imprezę objęło Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

12 stycznia, godz. 19:00 Ministerstwo Wódki i Śledzia w Legnicy (Rynek 34). Wstęp wolny. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!

Tekst: Dawid Stefanik

Foto:Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.