Nikola, młoda legniczanka prosi o pomoc

W niedzielę (28 października) odbędzie się impreza charytatywna dla młodej legniczanki Nikoli Świak, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Charytatywne wydarzenie pełne jest licznych atrakcji m.in. pokazy Akademii Avatara, występy Złotych Dzieci i podcopiecznych Muzycznej Krainy Weroniki Kwaśny, taneczna zabawa w rytmach latynoamerykańskich oraz słodki poczęstunek. Nie zabraknie także atrakcyjnych fantów na licytacje.  

Poniżej publikujemy wiadomość od Nikoli:

„Mam na imie Nikola, mam 21 lat i jestem Legniczanką. Dotychczas byłam normalną dziewczyna, jak większość moich rówieśniczek. Skończyłam klasę o profilu plastycznym, w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Po skończeniu szkoły, zaczęłam prace i pracowałam bez przerwy aż do teraz. Kilka miesięcy temu postanowiłam sobie, że to najlepszy czas aby zmienić swoje życie. Zapisałam się do nowej szkoły która miała być spełnieniem jednego z moich marzeń. 31 lipca zakończyłam dotychczasową prace, byłam w trakcie poszukiwania nowej kiedy zaczęło pojawiać się co raz więcej objawów choroby o której jeszcze wtedy nie wiedziałam. Zrobiłam podstawowe badania krwi, które wyszły bardzo źle. I wtedy zaczęły się poszukiwania przyczyny, wtedy nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. 27 sierpnia, dzień po moich 21 urodzinach usłyszałam pierwszą jeszcze wtedy niepewną diagnozę ale nadal będąc pełnym nadziei że wszystko będzie dobrze. 29 sierpnia trafiłam do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w celu dalszego diagnozowania gdzie po 2 tygodniach pobytu padła pewna diagnoza – Ostra Białaczka Szpikowa. W tym momencie cały mój Świat się zawalił, strach przed tym co czeka mnie i moja rodzinę, strach przed przed leczeniem. Do tego brak pracy, konieczność rezygnacji z mojej wymarzonej szkoły i wszystkich planów na przyszłość. Na dzień dzisiejszy jestem po 1 cyklu chemioterapii, ile jeszcze przede mną nie wie nikt. Jedno jest pewne, czeka mnie przeszczep szpiku którego dawcy obecnie poszukujemy.”

28 października w godzinach 14 – 17, Magiczny Ogród Akademii Avatara ( św. Piotra 14 – stary Medyk, wejście od strony Kina  Piast)  

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.