Koncert HuRaban i premierowy pokaz nowego teledysku

W sobotę (20 października) legnickie trio muzyczne HuRaban zaprasza na koncert połączony z premierowym pokazem teledysku do utworu „Ajde jano”.

HuRaban to zespół z Legnicy tworzony przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej i wokalistkę związaną ze sceną modern rock i reggae. Koncertuje głównie za granicą: w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii. HuRaban wykonuje muzykę nazywaną world music, aranżując autorsko muzykę z różnych stron świata: bałkańską, żydowską, latynoską, polską. W trakcie rozlicznych podróży po Europie trio kolekcjonuje tematy muzyczne, a także oryginalne orientalne instrumenty perkusyjne, strunowe oraz flety. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, HuRaban używa orientalnych instrumentów, takich jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę. W 2017 roku zespół wydał debiutancką płytę „Owcze Źródło” pod patronatem Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, z którym ściśle współpracuje.

Od 2017 roku HuRaban współpracuje z poetką Anną Podczaszy (nominowaną do literackiej nagrody Nike 2000), która specjalnie dla HuRabanu pisze teksty. Utwory zespołu od kilku lat znajdują się w czołówce Top World Music Charts na stronie ethnocloud.com. Mimo skromnego, 3-osobowego składu grupa dysponuje niesamowitym brzmieniem, jakiego – zdaniem niektórych – nie powstydziłaby się orkiestra. Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie. Zespół tworzą: Hanna Włodarczyk – gitara; Fabiana Raban – kontrabas, skrzypce, darbuka, garnki kuchenne, flety, kamancha, bębny obręczowe; Monika Zapaśnik – wokal, bęben.

20 października, o godz. 19:00 w dawnym Pacykarzu (Galeria Sztuki, Plac Katedralny 1). Wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.