Wieczór z Bardami 2018 – autorzy Projektu Grechuta i Gabriel Fleszar

2 listopada ponownie wybierzemy się w podróż naszym muzycznym „Wehikułem Czasu”. Legnica Aktywnie i Kreatywnie zaprasza na VI edycje kultowego „Wieczoru z Bardami”. Plejada artystów jak co roku przygotowała wyjątkowe aranżacje ponadczasowych utworów Wielkich Nieobecnych polskiej sceny muzycznej. Nadchodzącą edycję imprezy dedykujemy szczególnie Markowi Grechucie, lecz nie zabraknie muzycznych wspomnień takich artystów, jak Kaczmarski, Kora, Riedel, Nalepa, Klenczon, Ciechowski czy Osiecka.

 

               Koncert „Wieczór z Bardami” poświęcamy najwybitniejszym Artystom, których już nie ma z nami, lecz poprzez swoją twórczość żyją w naszej pamięci i sercach. Twórcom, których muzyka i słowa nie znają pojęcia czasu, przemijania i kształtuje pokolenia. Jest to jedna z najlepiej przyjętych w Legnicy imprez ostatnich lat, kto był, ten nie zapomni, kto nie był powienien się przekonać osobiście, można też zobaczyć relacje z ubiegłych lat (Nie dadzą umrzeć pamięci Wielkich Nieobecnych – LCA)/ „Bardowie” znów w Spiżarni – DamiTV Legnica). Magię tych niezwykle klimatycznych wieczorów, tworzy zarówno międzypokoleniowa publika, jak i różne pokolenia muzyków, którzy przygotowują ten wyjątkowy repertuar muzyczny oparty o aranżacje takich kultowych twórców jak: Jacek Kaczmarski, Marek Grechuta, Ryszard Riedel (Dżem), Kora, Tadeusz Nalepa (Breakout), Krzysztof Klenczon (Czerwone gitary), Czesław Niemen, Grzegorz Ciechowski (Republika), Wojciech Młynarski, Edward Stachura, czy Agnieszka Osiecka.

                Kto zagra w tym roku?

                W tym roku jedną gwiazdą wieczoru będzie zespół PLATEAU, autorzy bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta” (2011), na którym zamieścili swoje autorskie i odważne wersje piosenek Mistrza. Album okazał się sukcesem, a Plateau zagrali ponad 300 koncertów promujących tę płytę, zapraszając na swoją trasę koncertową m.in. Martynę Jakubowicz, Renatę Przemyk, Magdę Umer, Marka Jackowskiego, Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy)… PLATEAU oprócz „Projektu Grechuta” ma na koncie 5 płyt i takie przeboje przebojów jak: „Niebezpiecznie piękny świt” i „Nic nie pachnie jak ty”.

                Drugą z gwiazd, która wystąpi w repertuarze Wielkich Nieobecnych jest Gabriel Fleszar. Muzyk, który zadebiutował i podbijał listy przebojów jeszcze w latach 90′, twórca  takich przebojów jak „Kroplą deszczu” (ponad 10 milionów wyświetleń na YouTube) czy „Bilet do nieba”, „Droga donikąd” (znane z filmu „Sezon na leszcza”).

   Z przedstawicieli młodego, lecz niezwykle doświadczonego pokolenia jest Nikola Warda, która zagrała już setki koncertów klubowych, plenerowych i festiwalowych w tym na największych europejskich scenach jak Przystanku Woodstock. W tym roku na Pol’and’Rock mogliśmy podziwiać talent Nikoli dwukrotnie (Mała i Duża scena). Aktualnie artystka koncertuje w duecie z Marcinem Gołdą oraz z grupą Bethel, której muzycy będą towarzyszyć Nikoli na „Wieczorze z Bardami”. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Farben Lehre, czy Kamilem Bednarkiem. Do Legnicy przyjedzie także Michał Dominiak, jedna z czołowych postaci Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Z repertuarem Wielkich Nieobecnych zmierzą się także znani z „bardowskich” koncertów Bartosz Badtke i grupa The Tiles, której muzycy są współtwórcami projektu Młodzież Tworzy Musical. Na scenie pojawi się jedna z najmłodszych i najbardziej uzdolnionych legnickich artystek Monika Workun, Dżeq, który zaskoczył wszystkich w ubiegłym roku, oraz Katarzyna Młynarczyk.

Impreza odbędzie 02 XI 2018  o godz. 19:00 w klubie Spiżarnia w Legnicy (Piastowska 1)

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) do nabycia w:

-Sklepik z Marzeniami (Legnica, Najświętszej Marii Panny 14 a-d)

-Klub Spiżarnia (Legnica Piastowska 1- w godzinach pracy klubu)

oraz w cenie 40 zł w dniu koncertu przed wejściem na salę. 

Serdecznie zapraszamy! 😉

Za wsparcie w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy naszym partnerom , bez których projekt niebyły zrealizowany:

Partner strategiczny:

Partnerzy:

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.