Nadciąga wielka muzyczna bitwa „Sound War III” – już 1 czerwca (gramy dla Adasia!)

Muzyczna bitwa ponownie nadchodzi do Legnicy! Bądźcie gotowi i zarezerwujcie sobie czas bo już 1 czerwca w klubie Spiżarnia zrobimy wielką bitwę dźwięków! Dla zespołów czeka chwała i nagrody – a Wy (cała publika) wybierzecie zwycięzców muzycznej rywalizacji! W tym roku jednak wygrywamy wszyscy najważniejszą kwestie, sprawę życia! Cały dochód z imprezy (bilety, licytacje) przeznaczymy na Adasia – naszego przyjaciela, szesnastolatka zmagającego się z nieoperacyjnym nowotworem mózgu, resztę kosztów imprezy i nagrody dla zwycięskich muzyków pokryli nasi wspaniali sponsorzy imprezy.

Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie przy współpracy ze Spiżarnią organizuje kolejny projekt muzyczny w naszym mieście – „Sound War III”. Jak zawsze dążymy do organizacji wspólnie z Wami nietuzinkowej, alternatywnej imprezy muzycznej. Tutaj serdecznie dzięki dla wszystkich obecnych na wcześniejszych  projektach za wspólną zabawę, gdzie przy imponującej frekwencji, tworzyliście niezapomniany klimat koncertów! Dzięki, że po 6-7 godzinach zabawy dalej była energia i bisy (ostania edycja Sound War zgromadziła 250 osób)!  Pod tym linkiem zobaczyć możecie jak bawiliśmy się na poprzednich edycjach w 2016 i 2017 roku.Teraz czas na kolejną wielką bitwę dźwięków. W „Sound War III” wezmą udział: Joanna Oczeretko, Lift Off, Ad Hoc, Monika Workun (i Team Dear), Voyager X i Do[n]t. Koncert zwieńczą laureatki poprzedniej edycji imprezy Hanna Gwóźdź & Melike Ciritci.

Podobnie jak w ubiegłych latach widownia (w tym muzycy i organizatorzy) wybierze spośród artystów swoich faworytów, na których czekają nagrody. Gromkie brawa publiki, chwała i sława, gratulacje od organizatorów i dyplom! Dorzucamy jeszcze parę złotych: I miejsce 500 zł, II miejsce 300zł, III miejsce 200 zł. Zwycięzca otrzyma ponad to możliwość zagrania na plenerowej imprezie miejskiej*. Zwycięzca zagra jako gwiazda na kolejnej edycji imprezy w 2019 r. Zagracie dla Adasia i pomożecie chłopakowi.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – tym razem pieniądze z biletów i licytacji koncertowych przeznaczymy na Adama Kustrę – Lipińskiego – naszego przyjaciela i szesnastolatka zmagającego się z nieoperacyjnym nowotworem mózgu. Resztę kosztów i nagrody pokryją sponsorzy imprezy. Bądźcie z nami! Zrobimy ponownie super imprezę i pomożemy chłopakowi! 

Laureatki Sound War II Hania Gwóźdź & Melike Ciritci odbierające zwycięską naradę od prezesa Legnica Aktywnie i Kreatywnie Dawida Stefanika (foto Mariusz Witkowski)

Widzimy się już 1 czerwca 2018 o godz. 18:00 w klubie Spiżarnia! Zabierajcie ze sobą znajomych i zarezerwujcie sobie co najmniej 5 godzin na dobrą muzyczną zabawę!

Cegiełki wstępu na koncert w wysokości 10 zł w przedsprzedaży i 12 zł w dzień koncertu.

Do nabycia w:

Sklepik z Marzeniami (NMP 14 a-d)

Klubie „Spiżarnia” (Piastowska 1)

Ad Hoc (zamiast Żółtej Febry)

„Jesteśmy grupką przyjaciół tworzących szeroko pojętą muzykę rockową. Każdemu z osobna zostawiamy interpretacje naszej twórczości.Nasze motto „jesteśmy tu tylko z doskoku”. Jesteśm zwykłymi ziomeczkami i lubimy sobie pograć,tyle.”
https://www.youtube.com/watch?v=1276mwNlgxo&feature=youtu.be
Monika Workun

Sztuka w dziedzinie muzycznej wiele dla mnie znaczny i kształtuje mnie od najmłodszych lat. Jestem otwarta na wiele gatunków muzycznych. Komponuję i piszę teksty pod własne utwory, które miałam okazję zaprezentować w grudniu 2017 roku na Out Of Control. Na koncertach sięgam również do „coverów”, aranżując twórczość innych artystów, z których czerpię inspirację. W swojej początkującej karierze miałam okazję wystąpić w Wieczorze z Bardami (2017) występując m.in. przed  Jackiem Dewódzkim, czy na Festiwalu Sztuki Kolorowej oraz imprezach MCK.

DO[n]T

Legnicka formacja założona w maju 2017 roku, jako wskrzeszenie upadłego „Dolnośląskiego Odziału Nuklearnych Trunków”. Muzykę, którą tworzą określają mianem nowej fali Nu-metalu. Skład: Wokal – Bartek „Kudłaty” Badtke, Gitara prowadząca – Piotr „Anubis” Bocian, Gitara prowadząca – Jakub „Jimmy” Pawlak, Gitara basowa – Maciek „Maćko” Tomaszewski, Skrzypce – Kasia ” Cathy” Czapla, Bębny – Tomek „Tommy” Spodarczyk.

Joanna Oczeretko

Hej! Mam na imię Joanna (wolę Joasia lub po prostu Asia) i śpiewanie towarzyszyło mi od zawsze. Głównie śpiewam w domowym zaciszu, jednak około rok temu miałam przygodę z zespołem. Byłam wokalistką u chłopaków z „Emple”. Drogi się rozeszły, a mi została pustka w sercu, z powodu braku scenicznych występów. Kiedy zobaczyłam ogłoszenie na fejsuniu myślę „o! los się uśmiechnął, może w końcu coś zaśpiewam większej ilości osób”- a tak właściwie to komukolwiek, bo głównie to słuchają mnie moje psiaki i kot, no ewentualnie sąsiedzi, gdy mnie poniesie. Przeważnie śpiewam soulowe kawałki, szczególnie uwielbiam Amy Winehouse. Jeżeli chodzi o mój warsztat, to jest on na poziomie totalnie amatorskim, ponieważ sama wyciągam błędy. Nie mam żadnego nauczyciela śpiewu i nigdy nie miałam.

Voyager X

Siłą kosmicznej i pozytywnej energii los krzyżuje czasem drogi ludzi a potem powstają np. Właśnie składy, zespoły. Tak i też było w naszym przypadku. Voyager X swe początki istnienia szacuje na rok 2015. Wtedy to narodził się trzon formacji. Lolo, czyli lider grupy, charyzmatyczny i pozytywny ludek z dalekich rejonów Frankonii, przybywa do Polski i rozpala iskrę do grania u dwóch braci, amatorów dźwięków wszelakich. Po pewnym czasie dochodzą kolejne osoby i zaczynają się pierwsze koncerty. Muzykę jaką gramy ciężko zaszufladkować. Od popu, rocku, reggae, ska, przez góry orientu, po bębny Afryki. World music/fusion to chyba najbliższa stylistyka.

Lift off

Nowopowstały, bo w marcu tego roku legnicki zespół, który gra około rockowo-bluesowo

Hania Gwóźdź i Melike Ciritci (Twisted Mind)

Twisted Mind, czyli Hania Gwóźdź, Melike Ciritci -zwyciężczynie drugiej edycji Sound War oraz gitarzysta, pasjonat muzyki alternatywnej- Kuba Nowak. Wykonują przede wszystkim Indie Rock oraz Rock.

 

 

*Data i impreza będą ustalane wspólnie z Legnickim Centrum Kultury. Nie wiemy kto wygra, a chcemy dopasować Wasza muzykę do odpowiedniej klimatycznie imprezy.

Autor: Dawid Stefanik, Karolina Pańkowska, Tomasz Kotek.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim naszym partnerom, bez pomocy których nie moglibyśmy stworzyć takiej imprezy:

Panu Posłowi na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Robertowi Kropiwnickiemu

Panu Radnemu Jarosławowi Rabczence

Panu Michałowi Huzarskiemu przewodniczącemu legnickiego SLD

Panu Radnemu Lesławowi Rozbaczyło

Panu Radnemu Maciejowi Kupajowi

Panu Radnemu Janowi Szynalskiemu

Pani Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Elżbiecie Stępień

Restauracji Wegarnik (ul. Młynarska 7b)

Sklepowi Tupu Tupu (ul. Środkowa 24a)

Centrum druku 4 kolory (ul. Jordana 18)

Pączkarni Manufaktura (ul. NMP 5b)

Zielarni na Zdrowie (ul. Młynarska 7a/2)

Rock&Roll Burgerowi (ul. Bankowa 3)

Sklepikowi z Marzeniami  (ul. NMP 14 a-d)

Teatrowi im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Rynek 39)

Sklepowi PAP-ART (ul. Złotoryjska 7)

Panu Tomaszu Jaskulskiemu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.