Noc Muzeów w Legnicy 19 maja

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza wszystkich 19 maja na obchody Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku na odwiedzających czeka szereg ciekawych atrakcji, które będą dostępne między godzinami 17, a 23.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest kultura kraju kwitnącej wiśni. Wystawa „Inspiracje Sztuką Japonii” jest wzbogacona o takie atrakcje jak warsztaty origami, pokaz sztuki walki obronnej w wykonaniu Tomasza Nowaka. Odbędzie się także koncert artystów japońskich, którzy przybyli z Tokio, oraz pokaz tworzenia sushi wraz z degustacją. Poza tematyką Japonii przygotowano także szereg innych atrakcji, choćby przejazdy autobusem do Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Spotkanie Dwóch Światów Pamięć o bitwie pod Legnicą 1241”. Odjazdy autobusu z placu Zamkowego 1 o godzinach: 17:30, 19:00, 20:30, 22:00.  Bezpłatne wejściówki do pobrania w Punkcie Informacyjnym Nocy
Muzealnej (Kasa Muzeum Miedzi).

Nie może zabraknąć zwiedzania Zamku Piastowskiego, a w tym wejścia na wieżę św. Piotra, która jest idealnym punktem widokowym na Legnicę i okolice.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.