„Turystyczna Legnica, jestem na TAK” – apel o promocję miasta w internecie

Stowarzyszenie Legnica na TAK wychodzi z apelem do mieszkańców Legnicy, przedsiębiorców, którzy czekają na turystów o to, by promowali Legnicę i jej ciekawe miejsca. Chodzi o działania na portalach typu Google Maps, czy TripAdvisor.com – tam współcześnie przyjezdny szuka miejsc, które odwiedzi, zabytków, miejsc o walorach turystycznych, czy restauracji, w której zatrzyma się na obiad. Zapraszają także na wspólny spacer 19 maja, na którym pokażą, jak uzupełniać profile takich miejsc, czy tworzyć nowe.

Jak wynika z danych uzyskanych od Qubus Hotel do Legnicy od 15 lat przyjeżdżają odwiedzający z ponad 120 państw. Najczęściej są to Niemcy, Rosjanie, a co ciekawe bardzo wysokie miejsce zajmują Norwegowie, bywają także odwiedzający z egzotycznych krajów. Współcześnie turyści odchodzą od papierowych przewodników turystycznych, a zanim wyjadą zwiedzać szukają w internecie opinii o dostępnych miejscach, ewentualnie na miejscu korzystają z aplikacji w telefonach. Najlepsze opinie wystawiają inni odwiedzający. W tym celu mapy Google udostępniają możliwość dodawania ocen, wraz z tekstem i zdjęciami do obiektów, które są dodane na portalu giganta z Mountain View. Dodatkową zachętą dla użytkowników są przyznawane odznaki „Lokalny Przewodnik” – świadczące o zaangażowaniu danego opiniotwórcy w ocenianie, edytowanie i opiniowanie lokacji. TripAdvisor.com to mniej znany portal, ale stworzony z myślą o ruchu turystycznym. W Polsce jest już ponad milion jego użytkowników, wystawili oni 500 milionów opinii, a co dopiero użytkownicy z całego świata, jak podaje Dawid Sołtys – prezes Stowarzyszenia Legnica na Tak!

Apel kierowany jest do mieszkańców, którzy odwiedzają ciekawe miejsca i je znają, a także do przedsiębiorców, którzy zajmują się gastronomią, hotelarstwem, czy atrakcjami dla dzieci. Mieszkańcy, jako osoby odwiedzające mogą wystawiać opinie, dodawać zdjęcia, aktualizować informacje na ten temat, a przedsiębiorcy opiekować się profilami tychże miejsc. Takie miejsca na portalach są bardzo chętnie odwiedzane przez osoby zainteresowane, o czym powiedziała Anna Ochocka – właścicielka Sali Zabaw Mrowisko – samo zdjęcie witryny w krótkim czasie zostało obejrzane 20 tysięcy razy.

Członkowie stowarzyszenia zapraszają chętnych mieszkańców 19 maja w sobotę na godzinę 12:00 pod fontannę Neptuna, skąd wspólnie wyruszą w miasto by poczuć się tak, jak turyści, którzy zrobią zdjęcia różnym ciekawym miejscom wartym zobaczenia. Mariusz Kania mówił o tym, że nie ma ustalonej trasy, a także o tym, że liczy na propozycje od przybyłych na spotkanie.

Stowarzyszenie apeluje także do Muzeum Miedzi w Legnicy o to, by Muzeum było dostępne dla zwiedzających w niedziele, a jak podaje Dawid Sołtys – sprawdził 50 różnych muzeów i nie znalazł takiego, które w niedziele byłoby nieczynne. Jak łatwo zauważyć, jest to też dzień „wycieczkowy”.

2 Komentarze

  1. Mieszkam w Legnicy od 5 lat.lubię obserwować ludzi .myślę że większość z mieszkańców Legnicy jest dumna ze swego miasta,chętnie uczestniczy w życiu kulturalnym.w imprezach zarówno plenerowych jak i zamkniętych.zawsze będę powtarzała że jest to zasługa Gospodarza. Szerokie spektrum imprez,możliwości spędzenia wspólnie czasu ,mam na myśli choćby cykl spotkań dla kobiet. Festyny rodzinne,rajdy rowerowe …rozkwitający park i mini zoo.każdy jeśli tylko chce to znajdzie miejsce dla rozwijania swoich pasji.nie wspomnę o walorach historycznych Legnicy.dużo można pisać.ale to wszystko sprawia że na ulicach widać uśmiechniętych ludzi.nie ma takiego biegu ,zawiści. Jest wiele życzliwości i to mnie urzekło w tym mieście .Krytykantów nie brakuje. Ale i tacy są potrzebni.

    • Chyba miekszkam w innej Legnicy, bo nie zgadzam się z ani jednym słowem. Na koncerty jeżdżę do Wrocławia, Jawora, Jeleniej Góry, Wałbrzycha. Na komedie teatralne w te same miejsca, czasem tez do Świdnicy. Fakt – teatr dramatyczny mamy na najwyższym poziomie. I zabytki historyczne też, ale ani jedno ani drugie nie jest zasługą gospodarza. Park niestety nie zyskał dzięki nowej drodze. Festyny rodzinne to głównie folklor i płatne atrakcje dla dzieci. Na obiad w niedzielę nie bardzo jest gdzie pójść i na spotkanie ze znajomymi też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.