Teatralny Maraton z Modrzejewską

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na przegląd swoich spektakli wszystkich widzów w dniach 8-10 czerwca. Dodatkową atrakcją ma być „Teatrlon: Biegnij z Modrzejewską” – bieg w parku z nagrodami.

Teatralny maraton to okazja dla widza, by w krótkim czasie zobaczyć sześć spektakli. Jak podaje Jacek Głomb – dyrektor Teatru – żaden teatr na świecie nie podjął się zagrania tylu spektakli w tak krótkim czasie. Jest to swego rodzaju pokaz sił załogi instytucji. Na potrzeby tej akcji reaktywowana jest scena na ul. Nowy Świat.

Dyrektor wspomniał także o tym, jak bardzo dumny jest z całej ekipy Teatru, która zawsze bardzo sprawnie działa i jest spójna.

Dodatkową atrakcją Maratonu jest wydarzenie sportowe – bieg na dystansie 4,2km, który odbędzie się 27 maja w niedzielę, o godzinie 15:00. Bieg ten ma być „inny niż wszystkie”, zawierać atrakcje przygotowane przez pracowników teatru, a także dla tych, którzy ukończą bieg przygotowano upominki, wśród których znajdą się także bilety na spektakle.

Hamlet – „duma teatru”, zostanie wystawiony po raz pierwszy od 17 lat – w nowej odsłonie, zmodernizowany, z nieco zmienioną obsadą, jednak na scenie będzie można zobaczyć aktorów, którzy sztukę wystawiali niemal 2 dekady temu. Zespół pracujący przy spektaklu jest dojrzały, a pewne jego aspekty są poprawiane.

27 maja (niedziela)

15:00 – Teatrlon: Biegnij z Modrzejewską! – Park miejski. – Bieg z nagrodami na dystans 4,2km.

8 czerwca (piątek)

19:00 „Krzywicka/Krew” Julii Holewińskiej w reżyserii Aliny Moś-Kerger Scena Gadzickiego – informacje pod linkiem.

9 czerwca (sobota)

12:00 „Maraton/Tren” autorski monodram Pawła Palcata (w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich) – Scena na Strychu – informacje pod linkiem.

15:00 „Biesy” wg. Fiodora Dostojewskiegow reżyserii Jacka Głomba – Scena Gadzickiego – informacje pod linkiem.

20:00 „Wierna wataha” Pawła Wolaka i Katarzynt Dworak (PiK) w reżyserii autorów – Scena na Nowym Świecie – informacje pod linkiem.

10 czerwca (niedziela)

12:00 „Teatr 2018 – misja czy wizja?” – dyskusja panelowa z udziałem reżyserów Agaty Dudy-Gracz i Pawła Łysaka. Panel poprowadzi prof. Dariusz Kosiński. – Caffe Modjeska

15:00 „Hamlet, Książę Danii” wg Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Kopki i Jacka Głomba – Scena na Nowym Świecie – informacje pod linkiem.

19:00 „Iliada. Wojna” wg Alessandra Baricco w reżyserii Łukasza Kosa – Scena Gadzickiego – informacje pod linkiem.

Bilety:

Na maraton przygotowano specjalne karnety – każdy kolejny spektakl w cenie 10zł:

Karnet dla jednej osoby na 2 tytuły: 50zł

Karnet dla jednej osoby na 3 tytuły: 60zł

Karnet dla jednej osoby na 4 tytuły: 70zł

Karnet dla jednej osoby na 5 tytułów: 80zł

Karnet dla jednej osoby na  6 tytułów: 90zł

Rezerwacja biletów:

tel. 76 72 33 505

bilety@teatr.legnica.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.