608 x dziękujemy! Robimy dzięki Wam festiwal w Legnicy!

608 głosów padło na projekty złożone przez członków Legnica Aktywnie i Kreatywnie w ramach konkursu grantowego „Aktywny Dolny Śląsk”. Bardzo dziękujemy! Wybraliście „Festiwal Polskich Legend” 

 

Dzięki Wam zdobyliśmy łącznie najwięcej głosów w kulturze w Legnicy, a w skali okręgu wyborczego uplasowaliśmy się na drugim miejscu – (łącznie 477 głosów na kulturę). Na 10 projektów, które wygrały głosowanie, są łącznie 3 projekty legnickie. Zakwalifikowały się także „Kyczeriada nad Kaczawą” (kultura) oraz „Siatkówka dla najmłodszych. „Zdrowe dziecko – szczęśliwy rodzic.” (sport). Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom głosowania.  Poniżej wyniki projektów zgłoszonych przez członków LAiK:

277 „Festiwal Polskich Legend” – wybrany w głosowaniu

200 „Otwórz się na Kulturę” (niestety, trochę zabrakło)

131 „Turniej Tańca” – (projekt sportowy, niewybrany).

Więcej informacji na temat Festiwalu Polskich Legend podamy w maju.

Jak chciałbyś wystąpić lub podzielić się swoimi pomysłami artystycznymi to napisz do nas! Nasz e-mail to: laikartredakcja@gmail.com.

Poniżej wszystkie trzy projekty, które odbędą się w Legnicy w ramach „Aktywny Dolny Śląsk”

Festiwal Polskich Legend

Międzypokoleniowy festiwal muzyczny nawiązujący klimatem do kultowych i ponadczasowych legend polskiej muzyki lat 60′, 70′, 80′ i 90′. Festiwal rozpocznie konkurs (przegląd), gdzie autorskich aranżacji Polskich Legend dokonają debiutujące talenty, które zgłosiły się do udziału. Wieczór zakończy koncert gwiazdy muzycznej, czyli osobiście prawdziwe Legendy polskiej sceny muzycznej. Dwudniowy festiwal dzielimy na dwa klimaty muzyczne, dzień rocka i bluesa oraz dzień poezji śpiewanej i muzyki bardowskiej. Ten istny muzyczny „wehikuł czasu” to spotkanie z muzyką kultowych i wciąż aktywnie koncertujących zespołów ale także wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie twórczości Wielkich Nieobecnych polskiej sceny. Gwarantujemy świetną zabawę w letniej scenerii i niezapomnianą atmosferę. Wstęp wolny!

Kyczeriada nad Kaczawą

„Kyczeriada nad Kaczawą” to propozycja kilkudniowych działań przygotowanych przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy, mających na celu szeroką prezentację historii i kultury Łemków oraz 25-letniego dorobku Zespołu i stowarzyszenia „Kyczera”. Na realizację projektu złożą się: wieczór poezji łemkowskiej , „Łemkolandia”, czyli dzień dziecka po łemkowsku, promocja wydanego przez Zespół albumu „Ubiory Łemków w XIX – I połowie XX wieku”, „Łemko w … Operze” – koncert z udziałem byłych członków Zespołu „Kyczera”, którzy ukończyli uczelnie artystyczne, premierowy pokaz wyprodukowanego przez Zespół filmu '”Tam naprawdę żyliśmy jak w Raju”, „Wehikuł czasu” – wystawa przybliżająca okoliczności osiedlenia Łemków na Dolnym Śląsku i ich kulturę, „To nie sen, to Jawa”, czyli opowieść o artystycznych wojażach „Kyczery” po świecie oraz wieńczący całość koncert koncert galowy z udziałem kilku pokoleń członków „Kyczery”. Propozycja adresowana jest do mieszkańców Legnicy i regionu.

„Siatkówka dla najmłodszych. „Zdrowe dziecko – szczęśliwy rodzic.” (sport)

Dolnośląski Turniej w Siatkówkę to cykl dwóch turniejów w siatkówkę chłopców z klas IV –VIII, które rozegrane zostaną w Legnicy w hali sportowej przy ul. Wierzyńskiego 1 w okresie od września 2018 r. do grudnia 2018 r. Aktywnymi uczestnikami projektu będą dzieci w wieku 10-15 lat. Formuła cyklu jest otwarta, a więc udział w obu turniejach mogą brać drużyny reprezentujące kluby sportowe, szkoły, zespoły niezrzeszone z terenu całego Dolnego Śląska. System gier gwarantuje każdej drużynie rozegranie co najmniej sześciu meczów w każdym z turniejów. Turnieje będą zabawą dla uczestników oraz wywołają pozytywne, sportowe emocje, które w późniejszym czasie zaowocują wyczynowym bądź rekreacyjnym uprawianiem sportu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.