Szykują się trzy letnie festiwale w Legnicy – wybierz kulturę!

Co powiecie na dwa wakacyjne festiwale w Legnicy? Jako Stowarzyszenie od lat działające w kulturze podjęliśmy się ich realizacji w ramach środków z projektu Aktywny Dolny Śląsk. Jeśli podoba się Tobie nasza oferta – zagłosuj już dziś! Swój głos możesz oddać przez Internet – to proste i zajmie zaledwie minutę. Dzięki temu wojewódzkie fundusze na kulturę trafią do Legnicy i zrobimy trzy duże alternatywne, w pełni darmowe imprezy. Mamy także jedną propozycje sportową.  

Każdy może oddać głos na jeden projekt z kultury oraz jeden głos na wydarzenie sportowe.

Projekt I „Festiwal Polskich Legend” – kliknij by zagłosować! Kultura nr. 147

Międzypokoleniowy festiwal muzyczny nawiązujący klimatem do kultowych i ponadczasowych legend polskiej muzyki lat 60′, 70′, 80′ i 90′. Festiwal rozpocznie konkurs (przegląd), gdzie autorskich aranżacji Polskich Legend dokonają debiutujące talenty, które zgłosiły się do udziału. Wieczór zakończy koncert gwiazdy muzycznej, czyli osobiście prawdziwe Legendy polskiej sceny muzycznej. Dwudniowy festiwal dzielimy na dwa klimaty muzyczne, dzień rocka i bluesa oraz dzień poezji śpiewanej i muzyki bardowskiej. Dwudniowy festiwal dzielimy na dwa klimaty muzyczne, dzień rocka i bluesa oraz dzień poezji śpiewanej i muzyki bardowskiej. „Wehikuł Czasu”, który ma upamiętnić wielu znanych polskich muzyków i zapewnić mnóstwo świetnej zabawy. Wstęp bezpłatny!

 Projekt II „Otwórz się na kulturę” kliknij by zagłosować! Kultura nr.61

Ideą festiwalu jest stworzenie przestrzeni, w której artyści będą mieli okazję do prezentacji swojego talentu przed szerszą publicznością. Festiwal ma na celu otwarcie ludzi na kulturę, będzie przepełniony pozytywną energią, kreatywnością i twórczością. Stworzy szansę do poznania nowych, ciekawych ludzi. Centralnym punktem festiwalu będzie strefa koncertowa, urozmaicona akcjami artystycznymi jak happeningi czy pokaz teatru ognia (fire-show). Powstanie kilka specjalnych stref festiwalowych jak: „art” (przeznaczona dla prezentacji artystów o dowolnej tematyce działań twórczych), organizacji pozarządowych i instytucji kultury (zaprezentują swoją działalność i być może zainspirują także Ciebie!),”złap kontakt”, „Chillout” i wiele innych.
W kilku dolnośląskich miastach zorganizowane będą spotkania informacyjne zachęcające do udziału w festiwalu oraz koncerty eliminacyjne, które wyłonią muzyków na koncert festiwalowy. Dzięki foto i telewizji uwiecznimy i pokażemy światu cały festiwal.

Turniej Tańca – kliknij aby zagłosować (projekt sportowy) nr.146

Jak wielu miłośników  tańca znajduje się w naszym regionie? Czy styl i dyscyplina tańca może być barierą w relacjach tancerzy? Kto zauroczy i zainspiruje publiczność? Zapraszamy do magicznego świata, gdzie króluje taniec, muzyka i mowa ciała. Gdzie walczyć i inspirować może każdy, bez względu na dyscyplinę i styl tańca.Stwórzmy jednego dnia strefę dla tancerzy- przestrzeń, gdzie każdy z nich poczuje się wyróżniony, dostanie możliwość pokazania swojego talentu i ciężkiej pracy. Miejsca gdzie będzie można zasięgnąć rady profesjonalistów, a także poznać lokalną ofertę taneczną. Nauczmy się od siebie tego co dobre, zaczerpnijmy weny i motywacji. Jednym słowem pozwólmy się zanurzyć w pasji.

Skąd dotacja?

W ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego złożyliśmy 2 wnioski na wydarzenia o charakterze kulturalnym. Przeszły one weryfikację formalną, a o przyznaniu grantów zadecydują obywatele – czyli Wy! W związku z tym zwracamy się właśnie do Was, jeśli uważacie któryś z naszych pomysłów za wart realizacji, prosimy o głos. Można oddać po jednym głosie w jednej kategorii, więc nic nie stoi na przeszkodzie by zagłosować na kolejny wniosek ujęty w innej kategorii. Udział w głosowaniu mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat i zamieszkują na terenie województwa dolnośląskiego.

Jak głosować?

Jest to na prawdę proste i zajmuje dosłownie chwilę. Organizatorzy zapewniają możliwość oddawania głosów poprzez stronę www, gdzie w zakładce „Edycja 2018” można wybrać dwie drogi:

  1. Lista Projektów – pod tym odnośnikiem kryją się wszystkie projekty, przy wybranym należy kliknąć „Głosuj”. Nasze projekty znajdują się w regionie legnickim pod kategorią wydarzenie z zakresu kultury, a mają numery 61 i 147. Dodatkowo istnieje możliwość zapoznania się z wnioskiem.
  2. Głosuj – odnośnik ten przenosi bezpośrednio do karty do głosowania, jednak wymaga wybrania projektu ręcznie z listy, najlepiej po numerze (niezmiennie 61147, dla ułatwienia w pole można wpisywać wyszukiwane frazy.
  3. Trzecia droga, to wykorzystanie funkcji z punktu pierwszego, ale przyspieszone przez nas – linki bezpośrednie: 61 – Otwórz się na Kulturę i 147 – Festiwal Polskich Legend.

W karcie do głosowania należy wpisać imię, nazwisko, kod pocztowy i PESEL i nr telefonu w celu weryfikacji. Jako, że organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego nie ma zagrożenia, by jakiekolwiek dane zostały przekazane osobom, czy firmom trzecim. Cel wpisania danych osobowych jest opisany u dołu formularza.

Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na nasze projekty i mamy nadzieję, do zobaczenia na imprezie! 🙂

Ekipa Legnica Aktywnie i Kreatywnie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.