Już dziś odbędzie się 57. Międzynarodowy Dzień Teatru

We wtorek (27 III) Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza legniczan do wspólnego świętowania 57. Międzynarodowego Dnia Teatru. 

Co roku 27 marca ludzie teatru z ponad stu krajów świata obchodzą swoje święto. W Legnicy rozpocznie je wernisaż wystawy fotografii Karola Budrewicza. Zdjęcia prezentowane w teatralnym holu Starego Ratusza przypomną wydarzenia związane z ubiegłorocznym jubileuszem 40.lecia polskiej sceny dramatycznej w Legnicy. Wernisaż, który będzie wstępem do teatralnego święta, rozpocznie się o godz. 18.00.


Zdjęcia i serwisy fotograficzne Karola Budrewicza od lat towarzyszą legnickiemu teatrowi, wszystkim jego produkcjom scenicznym, ale też wydarzeniom, których teatr jest organizatorem lub uczestnikiem. W ubiegłym roku zestaw zdjęć do autorskiego monodramu „Maraton/Tren” Pawła Palcata sprawił, że legnicki fotografik został finalistą prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Teatralnej.

Otwarcie wystawy zdjęć Karola Budrewicza w teatralnym holu Starego Ratusza będzie wstępem do legnickich obchodów 57. Międzynarodowego Dnia Teatru w Legnicy, podczas których wręczone zostaną dyrektorskie nagrody oraz odczytane oficjalne orędzie, którego autorem jest w tym roku brytyjski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta i reżyser teatralny, założyciel londyńskiego teatru Complicité Simon McBurney (grał m.in. ojca Stephena Hawkinga w zrealizowanym w 2014 roku filmie „Teoria wszystkiego”, ale też np. w zrealizowanej w 2015 roku piątej części „Mission: Impossible – Rogue Nation”).

źródło – informacje prasowa

27 III 2017 (wtorek), godz. 18:00 w Holu Starego Ratusza (gmach Teatru, Rynek 39)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.