We wtorek ostatni raz pożegnamy się z Konradem Krzemińskim

Z wielkim żalem informujemy, że po długiej walce z ciężką chorobą odszedł od nas Konrad Krzemiński.  Msza pożegnalna odbędzie się we wtorek (27.03.2018) o godzinie 14:00 w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy na osiedlu Sienkiewicza.

W  2016 roku u Konrada wykryto dwie poważane choroby zespół Budda-Chiari oraz nocną napadową hemoglobinurią. Konrad był prawdopodobnie jedyną osoba na świecie, która jednocześnie zachorowała na obie choroby. Zaczęła się dramatyczna i niezmiernie ciężka walka o życie młodego chłopaka. Niestety lek ratujący życie Konrada okazał się niezwykle kosztowny a NFZ nie chciał dokonać jego refundacji.

Nie tylko Legnica – cała Polska. Ludzie zaczęli organizować aukcje, gwiazdy oddawały swoje gadżety, organizowane były koncerty, zbiórki, wydarzenia kulturalne, pikiety pod szpitalem.

Nie miało znaczenia czy ktoś miał lat 12 czy 86, każdy na miarę swoich możliwości walczył obok Konrada o jego zdrowie i życie. Walka nie była równa, bo droga po zdrowie usłana była wieloma przeszkodami i prowadziła cały czas pod górę.

Nikt nie był w stanie zmierzyć się z przeciwnościami systemu opieki zdrowotnej, pewnych części szpitalnych biurokracji, a najgorsze i najbardziej dramatyczne – pieniędzmi.

Udało się pomóc jedynie w początkowej fazie, później doszły kwestie przeszczepów, dbałości o najmniejsze szczegóły, żeby poprawić komfort życia chłopca.

Dzisiaj trzeba podziękować każdemu kto był zaangażowany w najmniejszą pomoc dla młodego legniczanina. Podejmując liczne działania wspierające Konrada jako Stowarzyszenie wraz z przyjaciółmi spotkaliśmy wiele osób, które pełne nadziei i zaangażowania włączyły się do pomocy jak umieli najlepiej.

Dzięki solidarnej postawie całej Polski, udało się zebrać pieniądze na leczenie Konrada. Rezultaty leczenia były widoczne już w szybkim czasie, stan zdrowia Konrada oraz samopoczucie uległy poprawie. Konrad przeżył jeszcze niemal dwa lata. Każdy dzień, każda minuta, każda sekunda jest wielką, bezcenną życiową wygraną.

Nie jesteśmy w stanie pogodzić się z odejściem Konrada Krzemińskiego. W naszych myślach zawsze pozostaniesz młodą osobą, która podjęła najcięższą walkę i przebyła najtrudniejszą drogę. Wiadomość która w środę wstrząsnęła całym miastem do dnia dzisiejszego nie jest do pogodzenia…

Najszczersze wyrazy współczucia dla najbliższych Konrada.

 

Tekst: Aleksandra Krzeszewska i Dawid Stefanik

Foto: Piotr Florek (LCA)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.