Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy

21.03 był w Legnicy dniem, w którym uczniowie szkół zapraszali przyszłych kandydatów w swoje progi i starali się pokazać, że to ich miejsce jest najlepszym możliwym do wybrania. Postanowiliśmy złożyć wizytę uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy.

Od momentu wejścia do budynku dało poczuć się luźną atmosferę, która panowała na korytarzach gmachu. W każdym możliwym miejscu krążyli obecni i przyszli uczniowie, a było co oglądać. Licealiści przygotowali różne atrakcje młodszym kolegom, a także przystroili szkołę, tak by przenosił odwiedzających do tytułowej Krainy Czarów.

Różne sale lekcyjne, to różne atrakcje. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się escape room, gdzie uczestnicy zabawy dostawali 15 minut na rozwiązanie stawianych przed nimi zagadek, a zadania nie ułatwiała ciemność, czy niepokojące dźwięki dochodzące nie tylko z głośników umieszczonych w sali, ale także przez obecnych w sali obserwatorów. Tłok panował także w sali, gdzie przedstawiano różne eksperymenty chemiczne, w których goście brali udział. Na chętnych czekały gry z nagrodami, a także słodki poczęstunek. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich pasjach, które mogą realizować z pomocą nauczycieli w szkole, a także o ciekawych wyjściach poza mury szkoły, tak, jak miało to miejsce w przypadku wejścia na teren budowy niedawno oddanego do użytku budynku M-Point.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a wśród odwiedzających szkołę gimnazjalistów widać było zainteresowanie, chętnie brali udział w atrakcjach, które dla nich przygotowano. Chętnie wymieniali się spostrzeżeniami na temat możliwości szkoły i nie można powiedzieć, że się nudzili.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.