Cabaret Grey i nowa EPka – Freezing Point

Tytułowy Cabaret Grey to legnicka formacja grająca w klimatach cold wave, powinna być znana każdemu sympatykowi gatunku, a na pewno zatacza coraz szersze kręgi. Nowy mini krążek pt. Freezing Point powinien to ułatwić.

Cabaret Grey to legnicko-wrocławski zespół, który z muzyką związany jest od wielu lat, z klimatami uznawanymi za gotyckie również, choćby poprzez zespół This Cold. Poniższy teledysk pokazuje szczególny montaż, inspirowany latami osiemdziesiątymi, kasetami VHS pełnymi zakłóceń i szumów, a utwór charakteryzuje się szeroką sceną muzyczną, odniesieniami dźwiękowymi do tamtych czasów, które są pełne mroku i zimna. Współczesne wykonanie nie jest typową kopią, lecz kontynuacją tego niszowego nurtu.

Premiera tego małego krążka odbyła się 10 marca, a nakład to tylko 100 sztuk i już wiadomo, że są chętni. Zakupu można dokonać na stronie wydawnictwa Mirrorphobic.pl. Dodatkową okazją do tego będzie koncert, gdzie zespół na scenie zagra obok legendy zimno falowego grania – Made In Poland. Odbędzie się on 24 marca w Legnicy w klubie Spiżarnia, a zapowiemy go na dniach. Dla miłośników pozycja obowiązkowa.

 

Fanpage zespołu – klik

Bandcamp – albumy – klik

fot. Materiały prasowe zespołu.

1 Trackback / Pingback

  1. Legenda Cold Wave – Made in Poland w Klubie Spiżarnia w najbliższą sobotę! – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.