Baśniowy Pociąg pełen Kultury z Kolejami Dolnośląskimi i legnickim Teatrem

We wtorek 06.03.2018 Dzięki współpracy samorządowego przewoźnika Kolei Dolnośląskich i Teatru im. Heleny Modrzejewskiej pasażerom jednego z pociągów do Wrocławia sprawiono ciekawą atrakcję – na jego pokładzie czytano fragmenty baśni o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze, tym samym zapraszając podróżnych na spektakl.

Pociągi Pełne Kultury to inicjatywa, która ma na celu umilanie podróży pasażerom, a także promowanie wydarzeń kulturalnych. Powstała ona w 2015 roku dzięki porozumieniu Kolei Dolnośląskich z legnickim Teatrem. Za ten projekt operator kolejowy, podczas targów Trako 2017 (drugich co do wielkości w Europie) został nagrodzony statuetką, a za mnogość działań otrzymał tytuł „Firmy Kolejowej Odpowiedzialnej Społecznie”.

Baśń opowiada historię Pięknej Księżniczki, która jest rozkapryszona, nie liczy się z konsekwencjami swoich działań, lecz gdy z jej powodu bracia wpadają w tarapaty, ta wykazuje się odwagą i rusza im na pomoc. Czy będzie to dla niej lekcja życia?

Baśń była czytana przez legnicką aktorkę teatralną Małgorzata Patryn, ale to nie jedyna atrakcja – po składzie przechadzali się inni aktorzy, którzy przebrani za baśniowe postaci zachęcali do odwiedzin Teatru i promowali spektakl. Premiera już się odbyła i pisaliśmy o niej tutaj.

fot. Mariusz Witkowski

1 Trackback / Pingback

  1. Stacja Kultura wraz z wystawą „Struktury Kobiecości” czeka na pasażerów – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.