Koncert „Babski Wieczór” na Dzień Kobiet

Radny Jarosław Rabczenko zaprasza wszystkie Panie 8 marca na koncert zatytułowany „Babski Wieczór”.

Jak zapewniają organizatorzy: Scenę tego dnia całkowicie oddajemy uzdolnionym legnickim artystkom, które najlepiej wiedzą, jakimi utworami trafić w kobiece klimaty muzyczne. Twórczych aranżacji ponadczasowych przebojów dokonają: Nikola Warda, Weronika Kwaśny oraz Hania Gwóźdź & Melike Ciritci. Impreza odbędzie się w teatralnej scenerii baru Cafe Modjeska, gdzie dla Pań czekać będzie także słodki poczęstunek oraz kilka niespodzianek.

Nikola Warda & Marcin Gołda 

Absolwentka legnickiej szkoły muzycznej, obecnie studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu.  Mimo młodego wieku artystka ma na swoim koncie ogólnopolskie sukcesy. Kilkukrotnie występowała  na festiwalu Woodstock (na dużej i małej scenie), największych programach muzycznych (m.in. Must Be The Music), została wyróżniona na festiwalu piosenki poetyckiej Stachuriada 2016, dwukrotnie prezentowała się także na „Wieczorze z Bardami” dzieląc scenę m.in. z Jackiem Dewódzkim. Współpracowała z takimi muzykami jak Farben Lehre, czy Kamil Bednarek.

            Obecnie koncertuje z ducie z gitarzystą Marcinem Gołdą oraz grupą Bethel.

Weronika Kwaśny

            Z muzyką związana od najmłodszych lat. Śpiewa i gra na fortepianie oraz organach kościelnych. Brała udział w wielu festiwalach ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Za największy sukces uważa nagrodę specjalną z rąk swojej ulubionej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej, a także „Srebro” na Międzynarodowym Festiwalu. Weronika była uczestniczką programu „Tak to leciało…” emitowanego przez TVP-2. W ubiegłym roku rozpoczęła współpracę muzyczną z polską projektantką mody – Mariolą Turbiarz. Wraz z nią oraz polskimi znanymi i lubianym aktorami, modelami i projektantami jeździ na Fasion Weekendy. Imprezy te odbywają się cyklicznie w Polsce i w Szwecji. Koncertowała z zespołem Flowers. Prowadzi zajęcia muzyczne, podczas których uczy dzieci, młodzież i dorosłych.

             Od kilku miesięcy wraz z Dawidem Sierpiną (pianino) oraz Krzysztofem Sokołowski (gitara) tworzy zespół, z którym szykuje autorskie piosenki w niezwykle nastrojowym klimacie. Wokalistka obdarzona głosem o ciepłym brzmieniu, intryguje swoją wrażliwością muzyczną.

Hania Gwóźdź & Melike Ciritci

            17-letnie wokalistki stanowią najmłodsze pokolenie legnickiej sceny muzycznej, niegdyś uczennice Weroniki Kwaśny. Do największego sukcesu duetu należy zajęcia pierwszego miejsca podczas przeglądu muzycznego Sound War w 2017. Wokalistki występował także na kilku koncertach charytatywnych w Legnicy oraz na Festiwalu Sztuki Kolorowej. Hania i Melike związane są  z legnicką kulturą wieloaspektowo: jako wokalistki, aktorki w młodzieżowych grupach teatralnych, oraz poprzez działalność w Stowarzyszeniu Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

8 III 2018, godz. 19:00 – 22:00, Cafe Modjeska (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39). Organizator: Jarosław Rabczenko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.