Festyn rodzinny z Kolejami Dolnośląskimi

Na dworcu kolejowym w Legnicy 26 listopada odbył się festyn rodzinny z Kolejami Dolnośląskimi. Podczas pikniku zaprezentowano najnowszy pociąg regionalnego przewoźnika: pięcioczłonowy Impuls 45WE.

Zaledwie 31 minut potrzebował pociąg KD na pokonanie trasy Legnica –Wrocław Główny. Rekordowy przejazd specjalny miał miejsce w niedzielę przy okazji pikniku kolejowego. W dwóch nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołach trakcyjnych podróżowało ponad 500 pasażerów. Długość składu również była rekordowa, dwa połączone pociągi miały łączna długość prawie 200 metrów.

Pięcioczłonowe składy to najdłuższe i najnowocześniejsze pociągi, jakimi dysponują regionalni przewoźnicy w Polsce. Pasażerowie mają do dyspozycji pokładowe wi-fi, gniazdka elektryczne z portami USB, a także regulowane fotele, dzięki którym można wygodniej podróżować zwłaszcza na dłuższych trasach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa każdy pociąg wyposażono w monitoring, defibrylator AED, a także system informacji pasażerskiej, informujący o możliwych przesiadkach do innych pociągów regionalnych i krajowych, a nawet o możliwości dojazdu z dworca w określone miejsce z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

Fot. Mariusz Witkowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.