„Patrz Kościuszko na nas z nieba…” 11 listopada w Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi zaprasza na wieczór patriotyczny „Patrz Kościuszko na nas z nieba…” organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Temat przewodni tegorocznego wieczoru patriotycznego nawiązuje do obchodzonego w Polsce w 2017 r. Roku Tadeusza Kościuszki, przypadającego w 200. rocznicę śmierci zasłużonego polskiego patrioty, bohatera walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych, generała walczącego w obronie Konstytucji 3 maja oraz Naczelnika powstania narodowego z 1794 r. Postać Tadeusza Kościuszki upamiętnią okazjonalne marsze, mazurki, krakowiaki, polonezy i pobudki wykonywane przez muzyków: Michała Sobiecha (baryton) Pawła Wrzecionowskiego (akompaniament/klawisze) wspólnie z publicznością. Imprezę poprowadzi Andrzeja Niedzielenko. Mile widzianym elementem stroju gości będą czapki krakowskie.

Ponadto w dniu 11 listopada Muzeum Miedzi zaprasza zwiedzających na wieżę zamkową Św. Piotra w godz. 11.00-17.00. Wstęp na wieżę bezpłatny.

Wstęp na wieże jest wolny a na imprezę za okazaniem bezpłatnej wejściówki (1 wejściówka stanowi zaproszenie dla 2 osób). Wejściówki do pobrania w kasach Muzeum Miedzi w Legnicy w godzinach otwarcia.

11 listopada, godz. 19.30 Muzeum Miedzi w Akademii Rycerskiej, ul. Chojnowska 2

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.