Jacek Kaczmarski w aranżacji Mateusza Nagórskiego 10 listopada w Rosochatej

Mateusz Nagórski jeden z  najlepszych naśladowców i kontynuatorów twórczości Jacka Kaczmarskiego zagra 10 listopada w Kunicach w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Matusz Nagórski i Dawid Stefanik -wywiad podczas „Wieczoru z Bardami”

Mateusz Nagórski jest znany legnickiej publiczności z m.in. występu na Wieczorze z Bardami w 2015 roku zorganizowanego przez Legnicka Aktywnie i Kreatywnie. Artysta nie tylko odtwarza twórczość Wielkiego Nieobecnego Barda ale także ją uzupełnia i rozwija. Świadczy o tym choćby pierwsza płyta „Skruchy i erotyki dla Ewy” złożona z wierszy Jacka Kaczmarskiego z muzyką stworzoną przez Matusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego w duchu twórczości zmarłego Barda. Jest to kilkanaście z setek utworów jakie Jacek napisał, lecz nie zdążył ich muzyki i zgrać. Druga płyta „W świecie baśni” stanowi pieśni dobrze znane i wykonywane przez Kaczmarskiego. Taka koncepcja wydawnicza jest głęboko przemyślana według M. Nagórskiego – zachowaniem uczciwym i w porządku wobec Kaczmarskiego – tłumaczy artysta w wywiadzie dla widowni na Wieczorze z Bardami 2015 w Legnicy.

Na koncercie wystąpi także młodzież z okolic Kunic, która również przygotowała aranżacje pieśni Jacka Kaczmarskiego. Organizatorem imprezy jest GOKiS Kunice.

Rosochata, Wiejski Ośrodek Kultury, 10 listopada, godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.