„freestage” #25 wieczorną propozycją dla fanów alternatywnego rocka

Nie lada gratka dla miłośników alternatywnego rocka. Już po raz kolejny w klimatycznej „Spiżarni” w Legnicy odbędzie się koncert pod hasłem „freestage” #25.

Na scenie wystąpią:

THE LESS

[Legnica / Wrocław / Lubin]

Zespół w klimatach cold wave / post punk / alternatywa, w muzyce nie brakuje także elektroniki i nutki dekadencji. Istnieją od 1989 roku i pokazywali się na scenach z kultowymi zespołami min. Kult, czy Closterkeller. Reaktywacja nastąpiła w 2013 roku, a w 2015 do zespołu dołączył Wojtek Kwaśniewski, kojarzony z Desdemoną, czy aktualnie grający też w Acid Plan. Aktywność zespołu wzrosła w 2016, a teraz intensywnie pracują nad nowym materiałem na płytę, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

The Less are:
Maciej „Gruby” Trybuchowski – guitar, vocal
Marek Szpyra – bass
Wojtek „Kwachu” Kwaśniewski – keyboards
Alex Chrul – drums

THE RUDE ROMANCE

[Lubin]

Nowopowstały, bo w lutym 2017 roku zespół, który gra własne utwory w klimacie alternatywnym, trochę punk rockowym w składzie:

Bomba B. – wokal i gitara
Adam – gitara solo
Kamila – klawisze i chórki
Łukasz – bas
Sławek – perkusja i chórki

 

AQUAPLANING

[Lubin]

Jeżeli spodziewałeś się znaleźć tutaj informacje o zjawisku, w którym opona pojazdu, podczas jazdy na mokrej nawierzchni traci przyczepność z podłożem, to dobrze trafiłeś. Gdy jedziesz podczas deszczu, to koniecznie zwolnij, nie wykonuj gwałtownych ruchów kierownicą i… włącz naszą muzykę.
Adam – klawisze, Oskar – gitara, Robert – wokal, Czarek – perkusja, Łukasz – bas – w tym składzie grają razem od 2014 roku, wydali wspólnie płytę „Kurzy się…”, którą można posłuchać w serwisach YouTube lub SoundCloud.
Jak na Aquaplaning przystało, zespół ślizga się po różnych gatunkach muzyki – od ballady do mocniejszego uderzenia. Bierze się to stąd, że każdy z muzyków jest inny. Tworząc piosenki, wnoszą oni swoje doświadczenie z minionych występów na wielu scenach, w różnych zespołach.
Obecnie nagrywają kolejny krążek i koncertują

 

Oraz Anastazja Kruczek ze swoim solowym projektem.

Facebookowa lista obecnościstrona wydarzenia

Bilety w cenie 10 zł można będzie kupić przed koncertami. Początek imprezy dziś (06.10.2017r.) o 19.30 w Klubie Spiżarnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.