Wystartowała 25. Letnia Akademia Filmowa

Legnickie Centrum Kultury ruszyło z obchodzącą ćwierćwiecze imprezą poświęconą filmowi animowanemu.

W tym roku pod opieką filmowców takich, jak Stanisław Lenartowicz (min. polska edycja „Ulicy Sezamkowej”), czy Magdalenie Bryll (pracowała min. przy nagrodzonym Oskarem filmie „Piotruś i Wilk”), znajdzie się ponad 30 młodych ludzi z całej Polski. Ich ruchome dzieła zdobywają często nagrody na różnych festiwalach, również tych liczących się za granicami naszego kraju.

W tym roku, tak jak i w poprzednich LCK przygotowało atrakcje dla Legniczan, m.in. Filmowe Śniadania na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, Kino na Dachu Galerii Piastów, widowisko „Pan Tenorek w Krainie Bajek”, wystawa „25 lat na sekundę”, Piknik Familijny czy inne.  Poniżej prezentujemy je w formie plakatowej – takiej, jaką znajdziecie na ulicach naszego miasta.

Ostatniego dnia Legnickiej Akademii Filmowej – tradycyjnie – odbędzie się festiwalowe Gala. Na pokaz filmów, które powstaną w czasie LAF, zapraszamy 26 sierpnia o godz. 18.00 do Kina Piast.

Wstęp na wszystkie wydarzenia LAF – poza widowiskiem „Pan Tenorek” – jest bezpłatny. Szczegóły na stronach lck.art.pl oraz laf.art.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.