„Pamięć i duma”-wernisaż wystawy upamiętniającej Powstanie Warszawskie (relacja i foto)

Pierwszego sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00, w holu Akademii Rycerskiej odbył się wernisaż wystawy „Pamięć i duma”  upamiętniający 73 rocznicę Powstania Warszawskiego autorstwa Krzysztofa Zygzaka Chojnackiego.

Wystawę rozpoczął symboliczny dźwięk syren oraz minuta ciszy w hołdzie Powstańcom. Na wernisażu pojawił się Zbigniew Grochowski- fotoreporter, który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim i podzielił się swoimi wspomnieniami z obecnym audytorium.

Autor wystawy Krzysztof „Zygzak” Chojnacki w swoich pracach przedawnił autorską wizje z epizodów Powstania Warszawskiego w skali 1:35. Makiety wykonane zostały z niezwykłą dokładnością, przy użyciu prawdziwych surowców (m.in. drewniany strop powstał w drewna a cegły ze specjalnych skalowanych cegiełek), co wywarło wrażenie na odbiorcach. Następnie na podstawie perfekcyjnie dopracowanych mankiet Krzysztof „Zygzak” Chojnacki przygotował zdjęcia, które w znacznym przybliżeniu ukazują detaliczność makiet i sprawiają wrażanie autentycznych zdjęć z Powstania Warszawskiego.

A oto kilka zdjęć z wystawy:

1 Trackback / Pingback

  1. TZN Xenna i jej punkrockowa historia Polski 1981 – 2017 już w piątek – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.