Ikona jazzu w Legnicy – czyli koncert Deborah Brown!

Wystąpiła w ponad 50 krajach teraz zawita do Legnicy. Koncert amerykańskiej jazzwomen Deborah Brown odbędzie się 2 sierpnia w Sali Maneżowej legnickiej Akademii Rycerskiej o godzinie 20:00.

Deborah Brown to jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek na jazzowej scenie, która na swoim koncie ma współpracę z m.in tak znakomitymi jazzmanami jak: Clark Terry, Michelle LeGrand czy Kenny Drew. Po premierze płyty „Kansas City Here I Come” nagranej z polskim saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim artystka ruszyła w trasę po Europie. W skład zespołu poza wokalistką i saksofonistą wchodzą:

Rob Bargad – pianista jazzowy, kompozytor i aranżer,

Essiet Okon Essiet – kontrabasista,

Newman Taylor Baker – perkusista.

Jak mówi Deborah Brown: „Chciałam nagrać standardy, uchwycić prawdziwego ducha jazzu. Sposób, w jaki śpiewamy w Kansas City, które z piosenek są nam szczególnie bliskie i jak je interpretujemy. Pomyślałam również o wszystkich młodych wokalistach, którym za pośrednictwem tej płyty chcę dać prezent, wskazać drogę. Dziś już niewiele osób śpiewa jazz w ten sposób, a młodzi wokaliści potrzebują inspiracji i mam nadzieje, że w tych nagraniach ją odnajdą.”

Bilety do nabycia są w przedsprzedaży w cenie 50 zł oraz w dniu koncertu w cenie 75 zł w Galerii Satyrykon (Rynek 36), Kasie LCK (Chojnowska 2) i na www.ticketpro.pl.

Więcej informacji o koncercie znajdą państwo na stronie www.lck.art.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.