Szanty Kunickie 2017

Szanty Kunickie to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej, który w tym roku doczekał się już .27 edycji. Impreza zdobyła popularność nie tylko w Legnicy i jej okolicach, lecz  jest znana także w innych zakątkach Polski. 

 

Na tej pirackiej imprezie świetnie bawić się mogą zarówno dzieci jak i dorośli.  Klimat, smaczne jedzenie, szantowa muzyka oraz jezioro wpływają na wieloletnie zainteresowanie tym wydarzeniem.

A tak prezentuje się program tegorocznych Szant:

Sobota (8 lipca)

16:00– Młode Wyjce

16:45–  W stronę portu

17:40– Sąsiedzi

19:05– Drake

20:20– Orkiestra Samanta

22:00– EKT Gdynia

23:00– Tawerna Festiwalowa

 

Niedziela (9 lipca)

14:00– Shantażyści

14:50– Konkurs szantowy

16:20– Portowi żeglarze

17:20– Koncert Laureatów

18:00– North Cafe

19:10– Banana boat

20:20– Za Horyzontem

21:45– Stara Kuźnia

Harmonogram niedzielnego konkursu szantowego:

ZWROT PRZEZ TWARZ
Czyli Jurek Piotr i Michał z Warszawy na co dzień grywają mocne rockowe brzmienia, ale szantowa nuta nie jest im obca.  Wieloletni uczestnicy konkursu piosenki żeglarskiej Szanty Kunice” w 2015 r. zdobywcy pierwszego miejsca. Jak sami o sobie piszą nie wyobrażają sobie nie przyjechania na festiwal w Kunicach gdyż  „dla części składu od ładnych paru lat to miejsce wiąże się z falami wspomnień i wakacyjne wojaże bez grania w Kunicach, to po prostu lipa, nie wakacje.”

 

KATARZYNA JESIONEK
Urodzona w Radomiu miłośniczka podróży wszelakich. Z muzyką żeglarską związana praktycznie od zawsze lecz dopiero teraz debiutująca solowo na scenie.
AMELIA TUREK
Młoda, uzdolniona wokalistka. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się ponad rok temu.  Aktualnie uczy się śpiewu w Szkole Muzycznej „MUSIC FACTORY” w Legnicy pod okiem Nikoli Wardy. Występ na szantach w Kunicach to jej drugie konkursowe zmagania.

IGA’cki band

IGA’cki Band to Iga i dwa Jacki – stąd nazwa zespołu. Formacja muzyczna, żeglarsko-rodzinno-przyjacielska ze Szczecina. Wykonują przede wszystkim własne utwory. Frontwomank’a Iga jest laureatką wielu festiwali piosenki morskiej, m.in. w Świnoujściu, Giżycku, Nowogardzie, Szczecinie, Trzebiatowie. Jest również laureatką I edycji Międzynarodowych Nagród Żeglarskich w kategorii KOTA UMBRIAGI „Za pasję w łączeniu muzyki z żeglarstwem i sukcesy na festiwalach szantowych w Polsce”. IGA’cki Band zadebiutował na SZANTA KLAUS 2016 w Poznaniu, zdobywając I miejsce i nominację do Przeglądu Konkursowego SHANTIES 2017 w Krakowie.

NA FALI
Lokalny zespół od lat startujący w konkursach Szanty Kunice. Największym sukcesem zespołu jest wygrana w konkursie Szanty Kunice w 2016 r.  Próby zespołu odbywają się w GOKiS Kunice
pod okiem muzyka Pawła Lenara.
 A w skład tegorocznego jury wchodzą:

Przewodniczący Jury Kapitan Jachtowy Waldemar Carbuch – muzyk

Marcel Tomaszewski – muzyk

Piotr Żerebecki – muzyk gitarzysta

8 – 9 lipca GOKiS Kunice (k. Legnicy). Bilet 15 zł (z Kartą Dużej Rodziny 10 zł)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.