Wywiad z zespołem Power Play.

Power Play- zespół tworzący muzykę Disco Polo na pierwszym dniu Święta Legnicy.

Tysiące Legniczan miało okazję bawić się przy ich muzyce – twórcy utworów takich jak „Lubisz to lubisz.” oraz „Co się tu dzieje.” udzielili wywiadu naszemu zespołowi podczas pierwszego dnia Święta Legnicy.

Dawid Stefanik: Czy disco polo przeżywa swój renesans?

Power Play: Myślę, że tak. Od kilku lat disco polo ponownie wróciło na salony. Bardzo nas to cieszy.

Dawid Stefanik: Czym różni się disco polo z lat 90-tych od teraźniejszego?

Power Play: Z biegiem czasu wszystko się zmienia. Zmieniły się brzmienia, pisanie utworów, warstwa muzyczna. Mam nadzieje, że teraźniejsze disco polo jest ambitniejsze niż kiedyś, jednakże starsze disco polo również było bardzo ciekawe i miało swoich odbiorców. Myślę, że zmieniła się również technologia. Wszystko poszło do przodu. Mamy lepszy dostęp do sprzętu muzycznego, jest internet. Mamy większe możliwości. Możemy tworzyć muzykę na lepszym poziomie.

Dawid Stefanik: Jaki jest dla was najbardziej kultowy przebój obecnej epoki disco polo?

Power Play: „Ona tańczy dla mnie”- pamiętam, gdy Radek wydał tę piosenkę. Ona była wszędzie- w klubach, salach. Tam, gdzie nigdy wcześniej nie puszczano muzyki disco polo.

Co więcej mówi zespół:

Kiedyś miałem możliwość nagłaśniania różnych zespołów. Obecnie spotykamy się na różnych eventach, na backstage’u i gramy na jednej scenie. Coś pięknego. Jednak nigdy nie mógłbym się spodziewać tego, że będziemy występować.

Bardzo lubimy to, co robimy. W muzyce nie ma czegoś takiego jak zawód. To musi wynikać z pasji. Inaczej by się nie dało, człowiek by się męczył.

Słuchamy każdego rodzaju muzyki. Nie jesteśmy ograniczeni do disco polo. Słuchamy rock, pop, jazz. Wszystkie nurty u nas goszczą. Wszystko zależy od naszego nastroju.

Muzyka jest dla nas najważniejsza. Wiadomo- najważniejsze dla nas są również nasze rodziny, zdrowie. Trudno jest to licytować. Wszystko jest ważne.

Fotorelację z koncertu Power Play znajdziecie państwo [TUTAJ].

Transkrypcja: Melike Ciritci

Korekta: Hanna Gwóźdź i Ola Cieliczko

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.