Video i Pectus na zwieńczenie Święta Legnicy 2017 (aktualizacja specjalne liczne nowinki!)

Podczas ostatniego dnia Święta Legnicy 2017 na scenie kolejno pojawiły się zespoły tj. Zielony Groszek, Video oraz Pectus. Całą trzydniową imprezę zwieńczył pokaz fajerwerkowy na najwyższym poziomie. Ale po kolei…

Zielony Groszek czyli nasza lokalna kapela z największym bagażem doświadczeń otworzyła ostatni dzień Święta Legnicy 2017. Publiczność mogła się bawić w rytmie reggae. Zespół swoimi kolorowymi strojami przyciągał wspomnienie pierwszego dnia czyli Festiwalu Kolorów.

Kolejnym zespołem na którego Legniczanie wyczekiwali od ostatniego koncertu w naszym mieście kilka lat temu był zespół Video. Formacja obchodzi swoje dziesięciolecie, a jej członkowie zdradzili nam, jak celebrują ten fakt oraz jakie mają plany na przyszłość. „Z okazji dziesięciolecia robimy sobie błogie lenistwo czyli wstajemy sobie o 11, czasami o 11.30. Nie chodzimy na długie spacery, odpoczywamy jak tylko można żeby zebrać siły przed jedenastoleciem.”- twierdzą podczas naszego wywiadu. Tym razem przyjechali ze swoim kilkuosobowym fanclub’em. Dzięki kontaktowi z publicznością który zapewnił Wojciech Łuszczykiewicz – wokalista Video, poznaliśmy historię trzydziestoletniego małżeństwa, w którym żona od kilkunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim. Rozmowę Wojciecha z małżeństwem słyszało tysiące osób i niejednej zakręciła się łza w oku.

Temat miłości tej szczęśliwej jak i tej mniej wesołej kontynuował jedyny zespół w całej Europie składający się z czwórki rodzonych braci czyli Pectus.  Najstarszy z nich opowiadał nam m.in. o tym gdzie pojawia się braterska rywalizacja oraz jak dużą rolę w ich życiu odgrywają kobiety, a to wszystko niebawem w wywiadzie. Spokojny rytm muzyki pozwalał wyciszyć i zrelaksować się publice po prawie trzech dniach świętowania. Wszystko po to aby pod sam koniec zaśpiewać dynamiczną i wesołą piosenkę pt „Barcelona” i zapowiedzieć publiczności huczne Fire Show na bardzo wysokim poziomie.

Zwieńczeniem jest wywiad z gospodarzem miasta  Prezydentem Tadeuszem Krzakowskim a w nim:  kilka zdań o Dniach Legnicy, o tym co słucha Prezydent w zaciszu domowym i czy pomaluje się z nami na KolorFest 16 września 2017. Tak organizujemy bardzo kolorowy festiwal w Legnicy pełen niespodzianek! Będziemy o tym informować Was już od lipca 😉

A na koniec zapraszamy do fotorelacji

oraz do przypomnienia sobie piątkowych Dni Legnicy

a także sobotnich Dni Legnicy

Zespół Legnica Aktywnie i Kreatywnie pracował dla Was w składzie: Dawid Stefanik, Ola Cieliczko, Tomasz Kotek, Marcin Max Kallas i Melike Ciritci ?

 

Ustawiałeś się do zdjęć? Widziałeś że fotograf celuje obiektyw prosto na Ciebie? [KLIKNIJ TUTAJ] Może właśnie ty znajdziesz swoje zdjęcie wśród tysiąca innych Legniczan!

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Legnica Holi Festiwal i pierwszy dzień Święta Legnicy już za nami! – Laik art
  2. Big Cyc z Oddziałem Zamkniętym na jednej scenie! – fotorelacja z drugiego dnia Święta Legnicy 2017 (aktualizacja i specjalne liczne nowinki!) – Laik art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.