O czym disco polowcy chętnie piszą piosenki? Wywiad z zespołem Classic.

 Renesans disco-polo widoczny był podczas pierwszego dnia Święta Legnicy 2017. Tysiące ludzi – pod sceną znający na pamięć większość utworów bawiących się do białego rana. Jak zmieniło się disco-polo przez 25 lat? O tym dla czytelników LAiK opowiedziała gwiazda Disco_polo – zespół Classic.
Czym różni się koncertowanie w latach 90-tych od koncertowania teraz? Czego ludzie oczekiwali, a czego oczekują obecnie?
Różni się przede wszystkim techniką i podejściem. Obecnie mamy dobre nagłośnienie, backstage, garderobę- kiedyś tego nie było. Jest również różnica w brzmieniach. Kiedyś te brzmienia były inne, teraz stawiamy na bardziej nowoczesne. Ludzie najbardziej zwracają uwagę na ciekawe brzmienie i fajne teksty. Wydaję mi się, że publika jest ciągle taka sama- jedyną rzeczą, która się zmieniła jest to, że nasi słuchacze z lat 90-tych mają obecnie dzieci, które wychowały się na naszej muzyce. Niekiedy były przypadki, że osoby w nastoletnim wieku znały wszystkie teksty naszych piosenek. Muzyka nie zna granic.
Czy tematyka waszej muzyki zmieniła się czy pozostała taka sama?
Ostatnio ktoś zrobił podsumowanie wszystkich najpopularniejszych piosenek. 80 % z tych piosenek miały tematykę miłosną. Podobnie jest z muzyką disco polową. Temat miłości to temat rzeka. Co roku ktoś nowy dojrzewa i na nowo to przeżywa. Zawsze jest to temat aktualny.
Czy uważają państwo, że obecnie disco polo przeżywa swój renesans?
Tak. Myślę, że mamy teraz większe możliwości. Media niejednokrotnie nas wykluczały, nie chciano nas puszczać w radiach. Teraz każdy ma możliwość przesłuchania wszystkiego w internecie i każdy zespół może zyskać popularność. Uważam, że dzisiaj znaczenie mediów nie jest aż tak ważne. Wystarczy siła internetu.
Jak widzą państwo siebie za 20 lat?
Myślę, że dobrym odzwierciedleniem jest zespół The Rolling Stones czy Czerwone gitary. Nasi fani dorastają razem z nami, zawsze będziemy sobie bliscy, niezależnie od wieku.
 Dziennikarz: Ola Cieliczko
Transkrypcja i korekta: Melike Ciritci

Zapraszamy również do przeczytania poniższych artykułów:

Pierwszego dnia Święta Legnicy 2017 -> Legnica Holi Festiwal i pierwszy dzień Święta Legnicy już za nami!

Trzeciego dnia Święta Legnicy 2017 -> Video i Pectus na zwieńczenie Święta Legnicy 2017

Wywiadu z zespołem Power Play -> Wywiad z zespołem Power Play.

Wywiadu z zespołem Big Cyc ->

Wasze zdjęcia ze Święta Legnicy 2017 -> Wasze zdjęcia ze Święta Legnicy 2017!!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.