SPOTKAJMY SIĘ W CZWARTKOWE POPOŁUDNIE W LEGNICKIM KINIE HELIOS.

WAJDA, LINDA, PIECZYŃSKI. TO NAZWISKA MAGNES I GWARANCJA DOBREGO FILMU. W NAJBLIŻSZY CZWARTEK W KINIE HELIOS BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ OSTATNI FILM W REŻYSERII ANDZREJA WAJDY ZAT. „POWIDOKI”.

Film zostanie pokazany w ramach projektu „Kultura dostępną w kinach” , dzięki któremu szersze grono odbiorców ma szanse zobaczyć najlepsze polskie produkcje za stosukowo niską cenę, bilet wstępu to koszt 10 zł.

 „Film „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia pioniera awangardy w Polsce lat 20. i 30. XX w. Głównym bohaterem jest artysta, który nie poddał się obowiązującemu socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła obdarzonego charyzmą, niepokornego człowieka. Wajda jak nikt, potrafi w uniwersalny, a jednocześnie subtelny sposób wydobyć z niemalarskiego świata niedostrzegalne obrazy i sycić nimi widza. ”
W rolach głównych Bogusław Linda, Krzysztof Pieczyński, Szymon Bobrowski czy Bronisława Zamachowska.
(źródło: filmweb.pl)

Ostatnie dzieło Andrzeja Wajdy będzie można zobaczyć w kinie Helios w Legnicy już w czwartek 15 czerwca. Początek seansu o godzinie 18:00, bilety w cenie 10zł.

Kolejne filmy w czerwcu w ramach projektu „kultura dostępna” :

-22 czerwca – Konwój

„Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.”
(źródło filmweb.pl)

-29 czerwca – Jestem mordercą

„Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa? ”
(źródło filmweb.pl)

  ZAPRASZAMY!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.