25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy – relacja

IMG_6048Zaczniemy od najważniejszego, czyli wyniku zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jest imponujący – około 185 tysięcy złotych (w tym około 20 tysięcy złotych z licytacji na allegro). Jak przyznaje Piotr Szymański, który nadzorował zbiórkę, sztab liczył pieniądze aż do szóstej rano.

WOŚP ponownie okazał się wielką imprezą integrującą nasze społeczeństwo w słusznej sprawie, było wesoło i kolorowo, wspólnie bawili się dorośli i dzieci, seniorzy i młodzież. Do akcji włączyły się różne organizacje i ludzie prywatni, za dar do puszki można było m. in. dostać kawałek ciasta, czy zrobić sobie profesjonalny makijaż.  Przed Galerią odbył się natomiast Legnicki Biegu z Serduszkiem.  Na scenie WOŚP w Galerii Piastów odbyła się seria koncertów, które w przerwach były wzbogacane imponującymi występami grupy Avatar oraz licytacjami. Z powodu licznych fantów przekazanych na licytacje, organizatorzy nie zdołali zlicytować wszystkich darów podczas imprezy. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w dalszej części licytacji na allegro. Na legnickiej scenie WOŚP zagrały lokalne telnety LET’S DO IT, OJCOWIE I SYNOWIE, MIASTO GNIEWU, ZIELONY GROSZEK, WYSPA oraz NIKOLA WARDA (z Marcinem Gołdą oraz gościnnie z Mike’iem z Epicntrum). Koncert zwieńczyła Kasia Kowalska, której występ zgromadził tłumy Legniczan na wszystkich piętrach Galerii. To nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na mieszkańców Legnicy w ten wyjątkowy dzień.

LAiK przeprowadził dziesiątki rozmów, zaczynając od organizatorów a kończąc na uczestnikach wydarzenia. Zdziwiliśmy się, jak szerokie grono naszych rozmówców, korzystało w życiu z pomocy sprzętu z serduszkiem WOŚP. Zapraszamy do relacji video z 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Materiał opracowali: Magdalena Bzowy, Dawid Stefanik i Arek Konkol

Foto

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.