Wieczór z Bardami – IV Edycja (m.in. W. Hoffman: Turbo i ex-Czerwone Gitary)

Już po raz czwarty zapraszamy Legniczan na „Wieczór z Bardami”, który odbędzie się 31 października w klubie muzycznym Spiżarnia. Gościem specjalnym najnowszej odsłony imprezy będzie projekt THE KLENCZON EXPERIENCE złożony z ex-muzyków z Czerwonych Gitar oraz muzyków z Turbo, którzy zaczęli po latach odtwarzać twórczość legendarnego, tragicznie zmarłego leadera Czerwonych Gitar Krzysztofa Klenczona. Nie zabraknie jak zawsze także młodych lokalnych muzyków, którzy przygotowali na ten wieczór autorskie aranżacje najwybitniejszych polskich artystów, których już nie ma z nami, lecz ich twórczość pozostaje nieśmiertelna.

THE Klenczon III

Cykl imprez „Wieczór z Bardami” cieszy się dużą polarnością wśród Legniczan, o czym świadczy wysoka frekwencja, wyśmienite recenzje mediów, a także zainteresowanie współpraca rozmaitych artystów, także tych z dalszych krańców Polski. Wszystkie edycje imprezy odniosły duży sukces i stały się już tradycją spotkań mieszkańców miasta, a nawet gości z innych części naszego województwa. Dlatego przygotowanie IV edycji Wieczoru z Bardami stanowi dla nas niezwykłe wyzwanie. Pragniemy nie tylko spełnić oczekiwania widowni, lecz także zaskoczyć  i wzbogacić naszą ofertę, tym bardziej, że impreza odbywa się w trzecią rocznice powstania Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Wieczór z Brdami stanowi istny muzyczny „wehikuł czasu” poświęcony artystom, których już nie ma z nami, lecz poprzez swoją twórczość żyją w naszej pamięci, w naszych sercach i towarzyszą nam co dzień. Twórcom, których przekaz nie zna pojęcia czasu i przemijania, kształtuje różne pokolenia. Magie tych niezwykle klimatycznych wieczorów, gdzie panuje swobodna i przyjacielska atmosfera, tworzy zarówno międzypokoleniowa publika – od młodzieży, po rodziców, a nawet i dziadków – jaki również różne pokolenia muzyków, którzy przygotowują ten nietuzinkowy repertuar muzyczny. W kilkugodzinnym programie imprezy muzycy dokonują swoistych aranżacji i interpretacji takich kultowych twórców jak m.in.: Jacek Kaczmarski, Ryszard Riedel (Dżem), Tadeusz Nalepa (Breakout) Marek Grechuta, Krzysztof Klenczon (Czerwone gitary), Grzegorz Ciechowski (Republika), Edward Stachura, czy Agnieszka Osiecka.

Na IV Edycji Wieczoru z Bardami wystąpią:

d (10)THE KLENCZON EXPERIENCE złożony z muzyków ex-Czerwone Gitary i Turbo, którzy przygotowali repertuar z twórczości zmarłego leadera Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona. Pomysłodawcą projektu jest jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów Wojciech Hoffman – to jedyny z polskich gitarzystów bardzo dobrze znający specyfikę gry na gitarze mojego męża i wielkiej postaci rock and rolla w Polsce – KRZYSZTOFA KLENCZONA. Podczas współpracy z CZERWONYMI GITARAMI Wojtek znakomicie nawiązywał swoją żywiołowością, dbałością o szczegóły i zachowaniem na scenie do początków CG, kiedy to KRZYSZTOF był niekwestionowanym leaderem grupy. Bardzo się cieszę, że to właśnie Wojtek ze swoim zespołem będzie kontynuował to co mój mąż rozpoczął w latach sześćdziesiątych z CZERWONYMI GITARAMI i TRZEMA KORONAMI, przyczyniając się do utrwalania pamięci o KRZYSZTOFIE (Alicja Klenczon). Wojciech Hoffmann do koncertów THE KLENCZON EXPERIENCE używa autentycznych gitar, na jakich Krzysztof Klenczon grał w Czerwonych Gitarach. Jak przyznaje muzyk: „Większość programu będzie wykonywana na autentycznej gitarze z roku 1961 ZENON Audition, na której KRZYSIEK grał w CG i którą specjalnie zakupiłem na ten cel. Brzmienie tego instrumentu jest do dzisiaj bardzo charakterystyczne i odzwierciedla charakter muzyki CZERWONYCH GITAR”. Muzycy w niemal dwugodzinnym repertuarze zagrają m.in. takie utwory jak PORT”, ’‘10 W SKALI  BEAUFORTA’, ‘BIAŁY  KRZYŻ’,  czy ‘KWIATY  WE  WŁOSACH’.

Krzysztof Klenczon – 10 w Skali Beauforta (źródło YouTube)

 

_MG_2309 1024x768 Nikola Warda – Absolwentka legnickiej szkoły muzycznej, która osiągnęła ogólnopolskie sukcesy występując m. in. na festiwalu Woodstock, największych programach muzycznych (m.in. Must Be The Music), a w tym roku wygrywając przegląd piosenki poetyckiej Stachuriada 2016. Współpracowała z takimi muzykami jak Farben Lehre, czy Kamil Bednarek. Na „wieczorze z Bardami” zaprezentuje się po raz pierwszy wraz z Marcinem Gołdą, który także jest absolwentem legnickiej szkoły muzycznej.

Norbert Sierschyński – Młody legnicki talent, który zadebiutował w styczniu tego roku na charytatywnym koncercie „Jazz & Blues”, porywając publikę, która nie chciała wypuścić IMG_5073szesnastolatka ze sceny przedłużając kilkukrotnymi bisami występ młodego debiutanta.  W maju natomiast wystąpił na przeglądzie młodych kapel „Sound War”. Pomimo iż był jedynym solistą, to zajął pierwsze miejsce w plebiscycie publiczności, wyprzedzając m.in. formacje The Krzacks w której zaczynał swoją przygodę muzyczną.

DSC_0281

Oskar Wawrzynowicz – Oskar jest artystą, który wraz zaprzyjaźnionymi muzykami otwierał II i III Edycje Wieczoru z Bardami, wprowadzając widownie w niezwykły klimat imprezy dzięki specjalnie przygotowanemu programowi muzycznemu. Publika doceniła pracę Oskara, dziękując gromkimi brawami. Muzyk jest też znany jako Anscario w projektach odbiegających od bardowskiej stylistyki, gdyż na co dzień tworzy muzykę reggae. Na koncercie „Live” zorganizowanym przez LAiK i Sproject w wrzeniu 2015 r., udało się dokonać pełnej rejestracji występu Anscario.

The Negativ One (Akustycznie) – jest to kapela powstała w 2016, która jest znana na co dzień z mocniejszych brzmień, IMG_4999lecz specjalnie na okoliczność „Wieczoru z Bardami” przygotowała specjalny repertuar akustycznych. Za przygotowanie specjalnych  bardowskich kompozycji odpowiada Szymon Cichocki, który w różnych formacjach już wcześniej prezentował się na cyklu imprez Wieczór z Bardami zdobywając uznanie widowni. „Cichy” był także jednym z twórców koncertów charytatywnych dla Konrada Krzemińskiego: Alternatyw i ROCK FOR LIVE.  Tym razem z nowym składem wystąpi na najnowszej edycji imprezy. The Negativ One mimo krótkiego istnienia, zdołał wygrać studencki przegląd kapel organizowany przez PWSZ w Legnicy, czym zapienił sobie występ na  tegorocznych juwenaliach.

Zielony Groszek –Zespół powstał na gruzach popularnej w latach 90’ formacji Maria Nefeli, która wygrała m.in. festiwal Jarocin w 1990 roku, DSC_0511a ich trasy koncertowe łączyły się z takimi formacjami jak Dżem. Zielony Groszek to formacja dźwiękami nawiązują do tradycji nurtu muzyki reggae, tworząca głównie autorską muzykę, lecz sięgającą także to twórczości m.in. Marka Grechuty i Edwarda Stachury. Zespół wystąpił na pierwszej edycji „Wieczoru z Bardami” pomagając również w organizacji naszego debiutanckiego przedsięwzięcia. W tym roku Zielony Groszek osiągnął dziesięciolecie pracy scenicznej i będzie wieńczył program IV edycji Wieczoru z Bardami.

Koncert odbędzie 31 października w klubie Spiżarnia (Piastowska 1), start o godzinie 18:00.

 

Koncert nie mógłby się odbyć bez wsparcia lokalnych firm, które są nie tylko solą legnickiej ekonomi, lecz stały także dzięki temu mecenatami kultury, a są to:

S J Mały Rekin” Sp. z o.o (ul. Wrocławska 255)

Biuro Podróży „PIAST-TOURIST” (ul. Jerzego Libana 12)

Salony Snu NEW HEVER (ul. Środkowa 20)

Sklepik z Marzeniami (N.M.P. 14 A-D)

Tupu Tupu (ul.Środkowa 24a)

Drukujemy.ue (ul. Lotnicza 38/39C)

Szkoła Muzyczna Yamaha (ul. N.M.P. 18)

Rock Burger (ul. Bankowa 3)

Zielarnia Na Zdrowie (ul. Młynarska 7a/2)

S J Mały Rekin” Sp. z o.o (ul. Wrocławska 255)

Józefki (Pl. Katedralny 2)

Laura (ul. N.M.P. 12)

ADOB

Jubiler Karino (ul. N.M.P. 2)

Dolnośląska Agencja Rozwoju Gospodarczego

 

Za wyjątkowe wsparcie dziękujemy Pani Lilii Sadowskiej z portalu LCA, Panu Stanisławowi oraz Stefanowi Brzozowskiemu (Czerwony Tulipan), a także innym anonimowym przyjaciołom naszego Stowarzyszenia.

Bilety do nabycia w:

Sklep muzyczny IMM (Wrocławka 52)

Sklepik z Marzeniami (NMP 14 a-d)

Klubie „Spiżarnia” (Piastowska 1)

Biuro Podróży „PIAST-TOURIST” (ul. Jerzego Libana 12)

30 zł przedsprzedaż do 10 XI 2016, 40 zł w dniu koncertu (na miejscu)

 

1 Komentarz

  1. So they are simply pasting the exact same reply to every email they get (see above, where the same reply was recieved by another member). Just like every company that dons2&#8e17;t actually listen to the content of the email they receive. That was not a reply, it was a boilerplate chosen based on the subject matter of your email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.