Imagikon – konwent miłośników fantasy

Stowarzyszenie Gladius zaprasza wszystkich miłośników fantasy, tych młodszych oraz starszy, na konwent Imagikion 2016. Konwent Fantastyki odbędzie się w gmachu V LO w Legnicy przy ul. Senatorska 32 w dniach 23-25 września od godz. 17:00

rsz__mg_0238Jest to już szósta edycja imprezy, a w zasadzie druga po ubiegłorocznej reaktywacji projektu (konwent miał 3 lata przerwy) – należy dodać, udanej reaktywacji, gdyż konwent w 2015 cieszył się dobrą frekwencją fanów fantasy, którzy zjechali się nie tylko z Legnicy. Organizatorzy zapewniają także nocleg na terenie szkoły aby uczestnicy mogli w pełni zanurzyć się w  klimat wydarzenia. Więcej o Imgaikonie można dowiedzieć się z wywiadu, który powstał podczas naszego reportażu z IV edycji konwentu (Wielki powrót Imagikonu)

Na tego rocznej imprezie o tematyce K100 złoczyńców organizatorzy przywidują takie atrakcje jak:
– Sleeproom
– Prelekcje
– Warsztaty
– LARPY oraz tradycyjne RPG
– Retro granie Legnica
– Games Room ( czynny do ostatniego gracza)
– Mini turniej Battle Arena na systemie Pathfinder
– Konkursy z nagrodami
– Wystawcy

Tematyką Larpa będzie -„Osadzeni w pułapce” (piątek, godz. 20), a tak go opisują organizatorzy:

imaFabuła: Miejsce akcji to stare XIV wieczne lochy, na bazie których w późniejszych wiekach zbudowano więzienie i wielokrotnie je przebudowywano. Twierdza mieści się na wyspie z dala od lądu. Nastąpiło ogromne trzęsienie ziemi i wiele pomieszczeń się zawaliło, utworzyły się nowe przejścia, korytarze, część dotychczasowych jest nie do pokonania, lub zasypana. Osadzeni próbują odnaleźć wyjście z sytuacji. Nie wiedzą, czy ktoś poza nimi przeżył, czy ocaleli wszyscy inni, a o nich zapomniano, czy więzienie będzie funkcjonować dalej, czy próbując uciec napotkają strażników, czy w ogóle uda się im wydostać spod gruzów, czy chociaż jednemu z nich…

– Informacja – Bohaterowie wcielają się w osadzonych w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Dla klimatu zalecamy ubrać się w stare ubrania, które można pobrudzić. Brudzić się będziemy na miejscu odpowiednim sprzętem. Akcja to Czasy współczesne, mimo że więzienie jest duuuuużo starsze.

Więcej szczegółów na stronie organizatora – Imagikon

Wstęp  na imprezę wynosi 30 zł a w niedzielę 10zł. Nieletni uczestnicy konwentu będą wpuszczani na teren imprezy z opiekunem lub za pisemną zgodą opiekuna zawierającą: dane osobowe i numer kontaktowy. Szablon do pobrania na stronie Imagikonu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.