ULICZNY OPRYSZEK / DE ŁINDOWS

23 kwietnia (sobota) od godziny 20:00 w legnickiej Spiżarni króluje punk rock!

Grupa Uliczny Opryszek powstała w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Na dorobek zespołu składają się cztery płyty studyjne.
Ostatni album – „Na zawsze punk”, został wydany w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych, starych polskich kapel punkowych. W 2015 roku miała miejsce reedycja krążka wraz z koncertowym DVD Ulicznego Opryszka. Muzycy w planach mają już „Na zawsze Punk 2


Zespół DE ŁINDOWS istnieje od 2002 roku. Ma za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc. Na płycie gościnnie udziela się wokalnie czeski zespół Kohout Plasi Smrt.
25 września nakładem Fonografiki ukazała się „Awaria systemu”, czwarta płyta punkowego De Łindows. W sieci pojawił się promujący krążek teledysk do utworu „Tramwaje”.
„Awaria systemu” to 13 nowych utworów, energetyczne gitary i charakterystyczną sekcję dętą. Album został nagrany i zrealizowany przez Adama Celińskiego w Studiu Radioaktywni pod Częstochową. Nagranie na tzw. setkę pozwoliło zachować jak największą dynamikę utworów.

bilety 20/25PLN

DO ZOBACZENIA!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.