Wieczór z Bardami- bo źródło wciąż bije – 30 X koncert!

W piątek, 30 października w klubie „Caffe Modjeska” (teatr), odbędzie się specjalny koncert pamięci zmarłych artystów, których twórczość ciągle żyje w naszych sercach. Zapraszamy do sentymentalnej podróży w „Wehikule czasu” przy serwowanej klimatycznie „Whisky”. „Bo źródło wciąż bije”!

 

Kiedy zbliża się listopad, nadchodzi czas kiedy na chwilę wyhamowuje pędzący świat a my wówczas w spokoju sięgamy pamięcią do osób, których już z nami dziś nie ma, lecz żyją w naszej pamięci. Dlatego jako stowarzyszenie promujące kulturę, przygotowaliśmy specjalny program artystyczny. Zachęcamy do magicznej podróży w „Wehikule  Czasu”  rozkoszując  się „Whisky” a przy wspólnym śpiewaniu, może nawet i teatralne „Mury runą”. Tematyką imprezy nawiązujemy do dwóch naszych wcześniejszych koncertów „Jacek Kaczmarski. Wieczór z Bardami”, które cieszyły się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami, co zachęciło nas do dalszej działalności (tak imprezę opisał portal LCA).   Tym razem piątkowy wieczór pragniemy poświecić wszystkim zmarłym artystom, których twórczość jest dla nas wyjątkowo znacząca. Będziemy wspominać m.in.: Jacka Kaczmarskiego, Ryszarda Riedla (Dżem), Marka Grechutę, Krzysztofa Klenczona (Czerwone gitary), Grzegorza Ciechowskiego (Republika), Edwarda Stachurę. Twórczość wspomnianych artystów ma charakter ponadczasowy, żyjący w naszych sercach towarzyszą nam na co dzień i przypominają nam, że: „ważne są tylko te dni, których nie znamy, ważne są chwile na które czekamy”(M.G.) a „w życiu piękne są tylko chwile”(R.R). Są wśród nas, ponieważ „Źródło wciąż bije” (J.K).

Utwory z repertuaru Bardów zaaranżują dla nas artyści, którzy w większości już występowali na poprzednich projektach:

Anscario i Przyjaciele (Katarzyna Krasuska i Łukasz Kindel)

Bartosz Badtke
The Tiles
Szymon Cichocki i Karolina Pacanowska
„Stasiasty” (Stanisław Delimata) i Przyjaciele

Muzycy będą nawiązywać do poprzednich występów, lecz mimo to, również i tym razem z pewnością zaskoczą publiczność. Nic więcej nie zdradzamy i zapraszamy.

30 X 2015 o godzinie 19:00 do Caffe Modjeska na „Wieczór z Bardami”

Abyśmy mogli realizować nasze zadania, prosimy o zakup cegiełki na rzecz Stowarzyszenia o wysokości 5 zł. Cegiełki do nabycia w barze lub przed wejściem w dniu koncertu.

Tekst Dawid Stefanik

Tak było poprzednio 🙂

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.