Wystawa Grabowskiego w legnickiej naleśnikarni

Schadzka” zaprasza na trwającą od czwartku (15.10) wystawę poświęconą pracom Kamila Grabowskiego– artysty z Jeleniej Góry.

 

Kamil Grabowski jest artystą – malarzem, rysownikiem, rzeźbiarzem, aktorem i pianistą, absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych o profilu snycerstwo w Jeleniej Górze – Cieplicach Śląskich oraz średniej szkoły muzycznej. W latach licealnych otrzymał m.in. II nagrodę w III Konkursie Plastycznym „Krakonos – Ruebezahl – rzepiór: Duch Karkonoszy” w Jeleniej Górze.

Studia magisterskie i doktoranckie Kamil Grabowski ukończył w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Obecnie jest w trakcie przewodu doktorskiego w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego.
Artysta wielokrotnie występował jako solista w Filharmoniach: Dolnośląskiej, Sudeckiej, Wrocławskiej, Lubuskiej oraz kilkanaście razy w Dusznikach Zdroju, Akademiach Muzycznych we Wrocławiu, Bydgoszczy i Warszawie oraz wielu miastach i placówkach kulturalnych na terenie Polski. Uczestniczył w kilkudziesięciu festiwalach muzycznych. Obecnie prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie kraju i za granicą.

W 2013 roku wcielił się w rolę wybitnego pianisty Władysława Szpilmana w filmie dokumentalnym nominowanym do Oscara „Kabaret śmierci” w reż. Andrzeja Celińskiego.

Prowadzi warsztaty pianistyczne w szkołach muzycznych I i II st. oraz jest jurorem konkursów pianistycznych na terenie kraju. W 2013 – 14 regularnie organizował koncerty w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza– Radeckiego we Wrocławiu. Od 2010 r jest akompaniatorem oraz prowadzi klasę fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, od 2009 r. również w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Pasją artysty są też podróże, na które zawsze zabiera ze sobą szkicownik i zestaw ołówków, aby w wolnych chwilach uchwycić klimat i przelać go na papier. Jego ulubiona technika to ołówek i papier oraz malarstwo olejne, a tematy czerpie z otaczającego go świata, własnego życia i doświadczeń. Prace artysty w styczniu tego roku można było zobaczyć na wystawie w Teatrze „Capitol” we Wrocławiu.

~jak pisze LCA

Prace można podziwiać do końca listopada.

image

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.