LCA o koncercie charytatywnym organizowanym przez MRM i LAiK na rzecz TPD

Ponad 1 600 złotych udało się zebrać z cegiełek i licytacji podczas koncertu charytatywnego, który się odbył w legnickiej Spiżarni.

To był już drugi, zakończony sukcesem koncert organizowany na rzecz dzieci przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie. Tym razem w inicjatywie wsparła je Młodzieżowa Rada Miejska. Wzięło w nim udział siedem zespołów i solistów.

-Uważamy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci za najbardziej prężnie działające w Legnicy stowarzyszenie. Jest najbardziej liczne w Polsce, liczy około 3 tysięcy podopiecznych. Działa bardzo skutecznie, pomoc trafia bezpośrednio do dzieci i dlatego postanowiliśmy wspierać właśnie TPD – tłumaczy Dawid Stefanik z Legnicy Aktywnie i Kreatywnie. – Kupuje podręczniki, organizuje wakacje i zajęcia pozalekcyjne dla swoich podopiecznych. Jako pedagog z wykształcenia zdaję sobie sprawę jak istotny wpływ na kształtowanie młodego człowieka ma taka pomoc – dodaje.

Organizacja koncertu trwała około dwóch miesięcy. W pracę aktywnie włączył się ponad pięćdziesiąt osób. Ich działania za dramo wspierane były przez Legnickie Centrum Kultury, klub Spiżarnia, sponsorów i prezydent Dorotę Purgal. Również wszyscy wykonawcy wystąpili na spiżarnianej scenie za darmo. Szacunek należy im się za to, że bezinteresownie poświęcili swój wolny czas na rzecz tych, którzy pomocy potrzebują. Młodzi ludzie już planują kolejne wspólne przedsięwzięcia.

-Wystarczą dobre chęci i zaangażowania, a tych jak widać nam młodym nie brakuje – podsumowuje Agnieszka Prawda, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejska.

źródło http://pogodzinach.lca.pl/legnica,news,53300,Mlodzi_ludzie_podopiecznym_TPD.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.